برای مشاهده انواع کفش دوچرخه سواری کلیک کنید >>> خرید انواع کفش دوچرخه سواری کوهستان با کیفیت

 

تهیه کفش راحت یک ویژگی کفش دوچرخه سواری است که باید به آن توجه کنید. بنابراین به یک فروشگاه دوچرخه سواری خوب بروید تا چندین جفت کفش مختلف را قبل از خرید امتحان کنید. حتما هنگام خرید جوراب‌هایی که موقع دوچرخه سواری به پا دارید، بپوشید. سایز کفش های دوچرخه سواری در مارک های مختلف متفاوت است. برخی از مارک‌ها، مانند Shimano، کفش‌های خود را در سایزهای مختلف از کوچک تا بزرگ بطور گسترده تولید می‌کنند. در حالی که کفش های Sidi، برای پاهای باریکتر متناسب هستند.

کفش متناسب با قالب حرارتی

در چند سال گذشته شاهد توسعه کفش‌هایی با قالب حرارتی بوده‌ایم. برندهایی مانند Lake ،Shimano و Bont اکنون کفش هایی تولید می‌کنند که می‌توانید آنها را در کوره گرم کرده و سپس روی پای خود قالب بزنید. این کار باعث می‌شود سطح سفارش و همچنین تولید در اندازه های مختلف بطور قابل توجهی گسترش یابد.

کفش دوچرخه سواری مسابقات سه گانه:

کفش های سه گانه طوری طراحی شده‌اند که تا قبل از سوار شدن بر روی دوچرخه، روی پدال های شما بسته شوند. بعد از  شنا، سوار دوچرخه می شوید و شروع به رکاب زدن می‌کنید. فقط هنگامی که سرعت خود را بالا می‌برید، پاهای خود را داخل کفش قرار می‌دهید. اواخر مرحله دوچرخه سواری، قبل از پیاده شدن، کفش‌ها را از پایتان در می‌آورید و روی رکاب آویزان می‌کنید.

کفش مسابقات سه گانهیک ویژگی کفش دوچرخه سواری سه گانه این است که دارای حلقه‌های پاشنه برای کمک به شما در حرکت دادن پا می‌باشد. همچنین دارای بندهای بزرگی است که به راحتی قابل باز و بسته کردن در حین حرکت هستند. کفش‌های دوچرخه سواری سه‌گانه تهویه زیادی دارند زیرا هنگام پوشیدن هنوز پای شما از شنا خیس است. بسیاری از ورزشکاران سه گانه از کفش‌های سه گانه برای دوچرخه سواری عمومی در جاده استفاده می‌کنند.

چرا باید بیشتر هزینه کنیم؟

هرچه بیشتر هزینه کنید، به احتمال زیاد کفش شما سبک تر خواهد بود. اختلاف وزن بین کفش‌های ارزان و گران می تواند 350 گرم یا بیشتر باشد. کفش های گران قیمت معمول دارای کفی های فیبر کربن هستند. این کفی ها از کفی نایلون سبک تر و برای وزن معین سفت ترند.

کفش دوچرخه سواری متناسب گران قیمت

سختی کفش یک ویژگی کفش دوچرخه سواری است که برای انتقال کارآمد قدرت پای شما به پدال مهم است. اگر در حال مسابقه هستید، یک کفش دوچرخه سواری سفت و سخت می خواهید، اما اگر در مسابقات نیستید ممکن است بخواهید کفشی با انعطاف پذیری بیشتر انتخاب کنید.

ویژگی نرمی و سفتی کفش دوچرخه سواری

کفش های ارزان قیمت دارای بندهای ساده ایی بنام Velcro هستند، اما اگر هزینه بیشتری بپردازید، اغلب سیستم بسته شدن متفاوتی خواهید داشت. از سگک های میکرو تراشنده و صفحات چرخشی گرفته تا سگک های ترکیبی، جغجغه و Velcro، هر برند، روش مورد علاقه خود را برای ایمن نگه داشتن کفش خود دارد. کفش‌های دوچرخه سواری حرفه ای از مواد سبک‌تر تشکیل شده و همچنین دارای تهویه و انعطاف پذیری بهتری نسبت به کفش‌های معمولی هستند. این خواص می‌تواند تأثیر بسزایی در راحتی کفش‌های دوچرخه سواری داشته باشد.

ویژگی‌های کفش دوچرخه سواری:
  • زیره کفش:

زیره ها معمولاً برای داشتن وزن کمتر از نایلون یا فیبر کربن ساخته شده‌اند.

ویژگی زیره کفش دوچرخه سواری

کفش های دوچرخه سواری جاده دارای زیره هایی هستند که برای رکاب زدن کارآمد بسیار سخت هستند در حالی که کفش های دوچرخه سواری کوهستانی و دوچرخه سواری معمولی انعطاف پذیرتر هستند و به دلیل داشتن آج هنگام راه رفتن صدای خاصی را تولید می‌کنند. شما باید کفش هایی با سوراخکاری صحیح (تعداد / موقعیت سوراخ ها) برای سیستم پدال / لولایی که می‌خواهید استفاده کنید، تهیه کنید.

  • محکم شدن کفش در پا:

یک ویژگی مهم کفش دوچرخه سواری که تولید کنندگان توجه زیادی به آن می کنند استفاده از سیستم های مختلفی برای محکم نگه داشتن کفش روی پاهای شما استفاده می کنند: بندهای Velcro، سگک های ضامن دار و بندهای مفتولی که با صفحات مخصوصی کشیده می شوند، مانند انواع Boa.

ویژگی محکم بودن کفش دوچرخه سواری در پا

کفش های بنددار اخیراً با کفش های Giro’s Empire مورد استفاده قرار می‌گیرند که یادآور کفش‌های دوچرخه سواری روزگاران گذشته است.

کفش بنددار دوچرخه سواریکفش متناسب مسابقه

  • روکفشی:

جنس روکفشی‌ها می‌تواند چرمی یا مصنوعی باشد. معمولاً سبک وزن طراحی می‌شوند و اغلب دارای رویه منفذدار می‌باشند. عرق پا در مسافت‌های طولانی می‌تواند اذیت کننده باشد. این رویه های منفذ دار برای جلوگیری از تعریق طراحی شده‌اند.

ویژگی رویه کفش دوچرخه سواری

  • کفی کفش:

برخی از کفش ها دارای یک کفی هستند که می تواند انحنای مناسب را برای پا در هنگام دوچرخه سواری ایجاد کند.

  • آستر یا پوشش ضد لغزش در پاشنه کفش:

ویژگی کفی کفش دوچرخه سواری

برخی از تولیدکنندگان از پوشش ضد لغزش داخل پاشنه برای جلوگیری از بلند شدن پا هنگام رکاب زدن استفاده می‌کنند.

  • ضربه گیر کفش:

ویژگی ضربه گیر بودن کفش دوچرخه سواری

ضربه گیرهای پاشنه و پنجه پا یکی از ویژگی‌های مهم کفش دوچرخه سواری است. این ضربه گیرها می‌توانند به حفظ کفی کفش دوچرخه جاده در شرایط مناسب کمک کنند. اگر این ها هنگام فرسودگی جایگزین شوند، بسیار مفید خواهند بود.

  • ویژگی شبرنگ (بازتاب نور):

از آنجا که هنگام دوچرخه سواری پای شما در حرکت ثابت است، شبرنگ کفش واقعاً جالب توجه خواهد بود.

حالا که در این دو مقاله با ویژگی‌ های کفش خوب دوچرخه سواری آشنا شدید، می توانید برای مشاهده قیمت و خرید کفش دوچرخه سواری مناسب به فروشگاه اینترنتی دوچرخونه قسمت خرید کفش دوچرخه سواری مراجعه نمایید.

منبع:

https://road.cc/content/buyers-guide/how-choose-best-cycling-shoes-buyers-guide-213762

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *