مقدمه ای بر تور های دوچرخه سواری

این را فقط دوچرخه سواران با تجربه ای که به تور می پیوندند درک می کنند که که یک سفر ساده با دوچرخه چقدر می تواند شگفت انگیز باشد. در تور دوچرخه سواری، سرعت حرکت شما فقط به دو عامل جاذبه زمین و قدرت انتقالی دو پای شما به پدال بستگی دارد شما بسیار آهسته تر از هواپیما، قطار یا اتومبیل سفر می کنید، و این به شما زمان می دهد تا از مناظر دیدنی لذت ببرید. با افراد و مکان هایی که از آنها عبور می کنید تعامل کنید. اگر علاقمند به شرکت در یک تور دوچرخه‌ سواری هستید، قبل از پیوستن به گروه های تور، با این مقاله همراه باشید و ملزوماتی که برای داشتن یک تجربه لذت بخش لازم دارید را فرا بگیرید. این مقاله به شما کمک می کند تا بفهمید کجا بروید، چه دوچرخه ای را انتخاب کنید، چه وسایل و لباس هایی را همراه داشته باشید و چگونه آنها را بسته بندی کنید.

تور دوچرخه سواری چیست؟

تور دوچرخه‌ سواری را به‌ عنوان ترکیبی از دوچرخه‌ سواری و حمل کوله پشتی در نظر بگیرید. تور دوچرخه سواری معمولاً شامل سفر برای روزها، هفته‌ها یا ماه‌ها در جاده‌های عمدتاً آسفالت‌شده با هجوم گاه به گاه خاک یا سنگریزه است که شما همراه خود تعدادی کوله پشتی برای حمل وسایل خود نیز دارید. (برخلاف دوچرخه‌سواری، که عمدتاً در مسیرهای پیاده‌روی و جاده‌های جنگلی خاکی انجام می‌شود).

راه های مختلفی برای تور دوچرخه سواری وجود دارد. می‌توانید به یک تور دوچرخه سواری بروید در حالیکه تمامی امور را خود بر عهده می گیرید، در این حالت شما تمام وسایل و لباس‌هایتان را با دوچرخه‌تان حمل می‌کنید و آماده می‌شوید تا خودتان در فضای باز کمپ بزنید و غذا بپزید. یا، می‌توانید به یک تور سازمان‌ دهی‌شده توسط سوپروایزر تجاری بپیوندید که تمام برنامه‌ ریزی‌ ها را انجام می‌دهد و حتی وسایل شبانه‌ تان را با ماشین به مقصدتان در روز، که اغلب هتل است، می‌فرستد. اگر نمی‌خواهید به یک تور سازمان‌ دهی شده بروید، اما برای بیرون خوابیدن و آماده کردن وعده‌ های غذایی آماده نیستید، می توانید تور با پرداخت هزینه های شخصی در بین راه را انتخاب کنید، جایی که برای ماجراجویی های خود برنامه‌ریزی می‌کنید، اما هزینه غذا و اقامت شبانه را در حین مسیر از کارت اعتباری خودتان پرداخت می‌کنید.

برای تور دوچرخه سواری کجا برویم؟

برای تور دوچرخه سواری کجا برویم

رفتن به یک تور دوچرخه‌ سواری می‌تواند به سادگی یک سفر آخر هفته در نزدیکی محل زندگی‌ تان باشد یا به بزرگی شروع یک ماجراجویی بین‌ المللی چند ماهه باشد که هزاران مایل را در بر می‌گیرد.

وقتی تصمیم می‌گیرید کجا بروید، در نظر بگیرید که چقدر زمان دارید، چند کیلومتر می‌خواهید سواری کنید و دوست دارید چه مناظری در مسیر ببینید. با مشاهده دقیق نقشه‌ها و انجام تحقیقات آنلاین، می‌توانید برای رفتن به مسیر دلخواهتان برنامه بچینید. در حین انجام این کار، این نکات را در نظر داشته باشید.

به دنبال مسیر های مشخص باشید: افراد زیادی قبل از شما مسیر هایی را در سراسر دنیا رکاب زده اند، بنابراین بهتر است که شما هم از این مسیرها استفاده کنید، به خصوص در اولین تور دوچرخه سواری. قبل از شروع، زمانی را صرف جستجوی پست های وبلاگ و وب سایت هایی کنید که مسیر های مناطقی که قصد رفتن به آن را دارید، توصیف می کند.

از جاده‌های شلوغ اجتناب کنید: خیابان‌ هایی با ترافیک زیاد ماشین‌ ها و کامیون‌ ها می‌توانند نا خوشایند و نا امن باشند. جاده‌ های روستایی آرام‌ تر و مسیر های اختصاصی دوچرخه‌ سواری معمولاً برای تور های دوچرخه‌ سواری ترجیح داده می‌ شوند و اغلب تماشایی‌ تر نیز هستند. بعد از انتخاب این جاده ها و مسیر ها، ممکن است مجبور شوید از مسیری با رکاب کمتر به سمت مقصد خود تغییر مسیر دهید و حتی گاهی شهر ها را دور بزنید، به جای اینکه مستقیماً از آنها عبور کنید.

نزدیکی خود به شهر را در نظر بگیرید: هرچه مسیر شما به یک شهر نزدیک‌ تر باشد، اگر مشکل مکانیکی دارید، راحت‌ تر می‌ توانید مواد غذایی تهیه کنید و حتی فروشگاه تعمیر دوچرخه‌ پیدا کنید. برای اولین تور دوچرخه سواری خود، ایده خوبی است که مسیری نزدیک به یک شهر پیشرفته را انتخاب کنبد تا در صورت نیاز به کمک، در اسرع وقت بتوانید نیاز خود را رفع کنید.

تصمیم بگیرید که در شب کجا می خواهید بخوابید: این بدان معنا نیست که شما باید دقیقاً بدانید که هر شب قبل از اینکه به جاده بروید کجا می مانید، بلکه باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید کمپ بزنید یا در هتل ها بمانید. برنامه ریزی برای این موضوع بر میزان وسایلی که باید به همراه داشته باشید و اینکه کدام مسیر را انتخاب کنید، تأثیر می‌گذارد. خوب است تا بدانید که کمپینگ هزینه کمتری دارد و به شما امکان می‌دهد تا نزدیک‌تر به طبیعت بمانید، در حالی که هتل‌ ها و موارد مشابه راحت‌ تر هستند و به شما امکان می‌ دهند وسایل بسیار کمتری را حمل کنید.

انتظار داشته باشید مسافت های کوتاه تر را بپیمایید: با یک دوچرخه سنگین، نمی توانید به همان سرعتی که می خواهید سواری کنید. یک بزرگسال با تناسب اندام که کمی تمرینات مخصوص دوچرخه را انجام داده است و حدود ۲۰ تا ۴۰ پوند تجهیزات را با دوچرخه خود حمل می کند، می تواند انتظار داشته باشد که حدود ۵۰ مایل در روز دوچرخه سواری کند. اما اگر مسیر بسیار تپه ای است، وزن بیشتری محصول حمل می کنید یا اصلاً تمرین نکرده اید، انتظار سرعت دوچرخه سواری کمتری از خود داشته باشید.

برای تور دوچرخه‌ سواری چه دوچرخه‌ ای سوار شویم؟

هیچ نوع دوچرخه مشخصی برای تور وجود ندارد، بنابراین اگر دوچرخه جاده یا کوهستانی در خانه دارید که عملکرد مناسبی دارد، احتمالاً می‌توانید بدون سرمایه‌ گذاری برای یک دوچرخه جدید، به تور بروید. برای بیشتر دوچرخه‌ها می‌توان تغییراتی ایجاد کرد تا برای گردش و تور مناسب‌ تر شوند، مانند تعویض دنده برای ارائه دنده‌های بسیار آسان برای بالا رفتن از سربالایی، قرار دادن لاستیک‌های پهن‌ تر برای افزایش راحتی و اضافه کردن رک های جلو و عقب برای حمل راحت تر خورجین ها.

یک دوچرخه تور معمولی شبیه به یک دوچرخه جاده استاندارد به نظر می رسد. اما یک دوچرخه تورینگ علاوه بر همان شکل اولیه معمولاً دارای فرمان پایینی (dropbar) است. تفاوت‌های ظریفی بین یک دوچرخه تور معمولی و یک دوچرخه تورینگ حرفه ای وجود دارد، مانند موقعیت سواری عمودی و هندسه‌ ای که به حفظ ثبات در حین حمل وزن زیاد کمک می‌کند. بسیاری از دوچرخه‌های تور برای حمل وسایل در رک جلو و عقب و خورجین ها طراحی شده اند.

دوچرخه های تور جاده ای بخرید!

دوچرخه های گشت جاده ای بخرید

دوچرخه های مخصوص جاده خاکی (gravel-bikes) برای مدیریت زمین های ناهموار ساخته شده اند. به عنوان مثال، بسیاری از آنها دارای لاستیک های بزرگتر و خاردار برای چسبندگی بهتر و جذب ضربه‌ها در جاده‌ها و مسیرهای ناهموار خاکی استفاده می‌کنند. بسیاری از دوچرخه های مخصوص جاده خاکی دارای پایه‌هایی برای اتصال رک ها و خورجین ها هستند.

چگونه برای تور دوچرخه سواری لباس بپوشیم؟

چگونه برای تور دوچرخه سواری لباس بپوشیم

در طول یک تور دوچرخه‌ سواری، ساعت‌های زیادی در روز سوار دوچرخه‌تان می‌شوید، و نحوه لباس پوشیدن شما می‌تواند نقش مهمی در راحتی کلی شما داشته باشد.

مواد مصنوعی مانند پلی استر و نایلون یا پشم را انتخاب کنید. درست مانند سایر فعالیت‌های خارج از منزل، هنگام دوچرخه‌ سواری بهتر است از پنبه اجتناب کنید، زیرا زمانی که خیس می‌شود به زمان زیادی برای خشک شدن نیاز دارید و عایق ضعیفی است که می‌تواند شما را سرد و باعث ناراحتی حال شما شود.

شما به لباس مخصوص دوچرخه نیاز ندارید. اما این احتمال وجود دارد که شما از قبل دارای چیزهایی هستید که برای این منظور مناسب باشند. اگر اهل کوهنوردی هستید، اقلامی مانند تی شرت های فتیله ای، شلوارهای زیپ دار، ژاکت ضد آب و جوراب های پشمی سبک وزن می توانند بسیار خوب عمل کنند. با این حال، شما به چند جفت شورت دوچرخه پد دار نیاز دارید تا بتوانید قسمت عقب خود را روی دوچرخه راحت نگه دارد. بسیاری از دوچرخه سواران، شورت دوچرخه کوهستانی گشاد را به جای شورت جاده ای تنگ و کشدار انتخاب می کنند، زیرا وقتی سوار دوچرخه خود نیستید، می توانند از آن به عنوان شورت معمولی عمل کنند.

لباس های همه کاره را انتخاب کنید. بسیاری از دوچرخه سواران، پوشش های کژوال و راحت را انتخاب می کنند تا بتوانند از آنها علاوه بر هنگام دوچرخه سواری، برای مواقع قدم زدن در شهر نیز استفاده کنند. این موضوع باعث کاهش وزن نیز می شود زیرا نیازی به حمل دو گونه لباس دوچرخه و لباس های داخل شهر بصورت همزمان ندارید.

مقدار لباسی را که می آورید محدود کنید. سعی کنید بیش از سه یا چهار روز لباس به همراه نداشته باشید. این امر حتی اگر سفر شما هفته ها یا ماه ها طول بکشد، صدق می کند. حمل بیشتر از آن، کیف های شما را پر می کند و دوچرخه شما را سنگین می کند. می توانید لباس ها را در طول مسیر در خشکشویی یا حتی در سینک با صابون مسافرتی بشویید.

چه وسایلی را برای تور دوچرخه سواری بیاوریم؟

وسایل مورد نیاز برای تور دوچرخه سواری

وسایل مورد نیاز برای یک تور دوچرخه سواری بستگی به نوع سفر شما دارد. اگر در حال دوچرخه سواری در یک تور با پرداخت هزینه ها در بین راه هستید (که در طول مسیر غذا می‌خرید و برای اقامت در هتل‌ها، متل‌ها، صبحانه و تختخواب هزینه می‌کنید)، تقریباً به اندازه زمانی که شما در حال انجام یک تور با پشتیبانی شخصی شامل کمپینگ، به چیزهایی نیاز نخواهید داشت.

صرف نظر از نوع تور، شما به این موارد اولیه نیاز دارید: دوچرخه، کلاه ایمنی، چراغ دوچرخه، وسایل تعمیر، بطری آب، غذا، لوازم کمک های اولیه و یک یا دو بالکن برای حمل این وسایل.

 اگر در بعضی یا تمام شب ها کمپ می‌زنید، به این موارد نیاز دارید: تجهیزات استاندارد کوله‌پشتی مانند چادر، کیسه خواب، پد خواب، اجاق گاز، سوخت و آشپزخانه.

نحوه بسته بندی وسایل تور چرخه سواری

دوچرخه سواران در اکثر تورهای دوچرخه سواری وسایل، لباس و مواد غذایی را در دو یا چهار خورجین که به رک های جلو و عقب دوچرخه متصل می شوند، حمل می کنند. تریلرهای دوچرخه نیز یک گزینه عالی برای حمل وسایل زیاد و/یا سواری در زمین های ناهموار هستند. اینکه دقیقاً چه چیزی را بسته بندی می کنید و چگونه بسته بندی می کنید بستگی زیادی به نوع تور دوچرخه ای دارد که انجام می دهید.

اگر در حال انجام یک تور با پشتیبانی شخصی هستید: احتمالاً به چهار خورجین و/یا یک تریلر برای جا دادن همه تجهیزات کمپینگ و غذای خود نیاز دارید.

اگر قصد خرید غذاهای آماده و پرداخت هزینه اقامت دارید: معمولاً دو عدد خورجین کافی است.

هنگام بستن چمدان‌های خود، بهتر است ابتدا وسایل سنگین را داخل آن قرار دهید تا مرکز ثقل دوچرخه خود را پایین نگه دارید. همچنین به دلیل اینکه می‌خواهید به اقلامی که اغلب به آن‌ها نیاز دارید، مانند تنقلات، کرم‌های ضد آفتاب و لباس‌های روزانه دسترسی داشته باشید، آن‌ها را در قسمت های رویه وسایل خود قرار دهید.

منبع:

https://www.rei.com/learn/expert-advice/introduction-to-bike-touring.html

آموزشمقالات


Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/dochir/domains/docharkhooneh.ir/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4379

تور دوچرخه‌ سواری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *