جوراب دوچرخه سواری

اگر از دوچرخه سواری لذت می برید، اما خود را دوچرخه سوار حرفه ای نمی دانید (هنوز)، ممکن است با خود فکر کنید که آیا به جوراب مخصوص دوچرخه سواری نیاز دارید یا خیر. آیا نمی توانم فقط جوراب ورزشی بپوشم و با آن دوچرخه سواری کنم؟ بله، شما کاملاً می توانید. اما، همانطور که در جوراب های پیاده روی به دلیل ماهیت ورزش پیاده روی، پدهایی به منظور سهولت در راه رفتن تعبیه شده است، ویژگی های خاصی در جوراب های دوچرخه سواری باعث راحتی بیشتر آنها در هنگام سوار شدن می شود.

به طور کلی جوراب دوچرخه دارای ویژگی های زیر است:

  • جوراب های دوچرخه سواری نازک هستند و از تناسب بالایی برخوردارند زیرا بایستی در کفش های دوچرخه سواری به خوبی جای گیرند و کفش های دوچرخه سواری، نمی توانند به راحتی جوراب های ضخیم و گشاد را در خود جای دهند.
  • در جورابهای دوچرخه سواری، مانند جورابهای اکثر فعالیتهای هوازی، برای جلوگیری از ایجاد ناراحتی در هنگام عرق کردن پاها، از مواد فشرده کننده با قابلیت سریع خشک شدن، استفاده می شود.
  • بسیاری از جوراب های دوچرخه سواری دارای بخش های مشبک در بالا هستند تا به خنک ماندن پا کمک کنند.

جوراب های دوچرخه سواری نازک و محکم هستند.

کفش های دوچرخه سواری بسیار سفت طراحی شده اند به طوری که تلاشی که برای حرکت پا انجام می دهید به طور موثر به حرکت پدال منتقل می شود (کفشی که خم می شود انرژی پدال را به حرکت کفش هدایت می کند). علاوه بر این، کفش های دوچرخه سواری به گونه ای طراحی شده اند که هیچ گونه انرژی از طریق حرکت پای شما در داخل کفش اتلاف نمی کند. به همین دلیل، جوراب هایی که داخل کفش دوچرخه سواری می شوند نیز باید محکم باشند.

برخی از جوراب های دوچرخه سواری حتی دارای نوارهای فشاری (در اطراف قوس های پا) هستند که برای ایجاد تناسب بیشتر طراحی شده اند. این که آیا نوارهای فشاری را در جوراب خود می خواهید، کمتر به مزیت عملکردیآن مربوط می شود و بیشتر به این بستگی دارد که آیابا جوراب هایی که به این روش ساخته شده اند، احساس راحتی می کنید یا نه.

جوراب های دوچرخه سواری عرق را دفع می کند.

پاهای عرق کرده علاوه بر اینکه به طور کلی ناراحت کننده هستند، بیشتر مستعد تاول هستند. بنابراین جوراب های دوچرخه سواری از مواد مصنوعی مانند نایلون یا پلی استر ساخته شده اند که هر دو رطوبت را از بین برده و به سرعت خشک می شوند. اگر الیاف طبیعی را ترجیح می دهید، می توانید جوراب های دوچرخه سواری پشمی را تهیه کنید که عملکرد مدیریت رطوبت مشابهی دارند و به طور طبیعی در برابر تجمع بو مقاوم هستند. لازم به ذکر است که جوراب نخی انتخاب خوبی نیست، زیرا رطوبت را حفظ می کند.

جوراب دوچرخه سواری

جوراب های دوچرخه سواری قابل تنفس هستند.

صفحات تهویه مشبک که معمولاً در بالای جوراب های دوچرخه سواری یافت می شوند، تنفس و راحتی را افزایش می دهند. همچنین بسیاری از جوراب های دوچرخه سواری دارای درز مسطح در قسمت انگشتان پا برای جلوگیری از سوزش هستند.

ارتفاع جوراب های دوچرخه سواری متفاوت است.

ارتفاع جوراب های دوچرخه سواری تا حد زیادی به ترجیح شخصی بستگی دارد. تا زمانی که جوراب از کفش شما بالاتر بیاید، می تواند کار کند. (برخی از دوچرخه سواران حتی ارتفاع جوراب را بر اساس جایی که می خواهند خطوط برنزه خود را تعیین کنند، انتخاب میکنند.) دوچرخه سواران متمرکز بر عملکرد (آنهایی که پاهایشان را می تراشند) ممکن است به دلیل مزیت آیرودینامیکی جزئی با جوراب های بلندتر همراه شوند. همچنین در اغلب اوقات، دوچرخه سواران کوهستان، جوراب های بلندتر و با دوام را انتخاب میکنند تا از مچ پا و ساق پای شان در برابر آسیب و جراحت با شن و خاک محافظت کنند.

آیا در زمستان به جوراب ضخیم تر دوچرخه سواری نیاز دارید؟

جوراب های ضخیم تر کار نمی کنند مگر اینکه کفش مناسب آنها را داشته باشید. بنابراین، اگر شرایط زمستانی در محل زندگی شما شدید است، می توانید کفش های دوچرخه سواری زمستانی و جوراب های ضخیم تری برای پوشیدن آن کفش ها در نظر بگیرید. اگر برای دوچرخه سواری در شرایط بسیار سرد آمادگی ندارید، پوشش کفش دوچرخه سواری برای پاییز و زمستان بهترین گزینه است. در زیر نمونه هایی از پوشش کفش دوچرخه سواری برای فصول سرد را مشاهده می کنید:

جوراب دوچرخه سواری

شما مشتری گرامی، به منظور مشاهده انواع پوشیدنی در حوزه ورزش دوچرخه سواری، قادر خواهید بود تا با مراجعه به بخش ” پوشیدنی ها ” فروشگاه دوچرخونه، انواع محصولات را مشاهده و در صورت تمایل ثبت سفارش نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *