کیف های دوچرخه

کیف های دوچرخه، به شما این امکان را می دهند، که وسایل ضروری را برای سفر خود حمل کنید و در عین حال تاکید بر سبک و چابک نگه داشتن دوچرخه خود داشته باشید تا در زمین های خارج از سنگفرش به خوبی از پس آن برآیید. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه انتخاب انواع کیف دوچرخه آشنا نماییم تا به هنگام سفر و در مواقع ضروری، از مناسب ترین نوع کیف یا رک دوچرخه استفاده نمایید.

هنگامی که برای یک سفر با دوچرخه خود حاضر می شوید، کاملاً خوب است که وسایل خود را در یک کوله پشتی قرار دهید و اگر رک و یا خورجین دارید، می توانید از آنها نیز استفاده کنید. با این حال، پس از چند سفر، ممکن است به ارزش استفاده از کیف های دوچرخه که بسیار سبک و کارآمد هستند پی ببرید. به‌خصوص اگر قصد دارید در مسیرهای باریک و ناهموار که در آن بار زیاد می تواند در مسیر موانع باشد، دوچرخه سواری کنید.

نحوه انتخاب انواع کیف دوچرخه

 • از کیف زین، کیف فرمان و کیف تنه شروع کنید: این کیف ها، از سیستم استاندارد ذخیره سازی که برای اکثر دوچرخه سواران مناسب است، استفاده می کنند. بسته به اینکه کجا می روید و چه مقدار وسایل حمل می کنید، می توانید از برخی یا همه آنها با هم استفاده کنید. در صورت تمایل به خرید این نوع کیف میتوانید به بخش ” خرید کیف و رک دوچرخه ” در فروشگاه دوچرخونه مراجعه نمایید.

کیف فرمان و زین دوچرخه

 • در صورت نیاز گزینه های نگهداری دیگری را اضافه کنید: کیف های کرپی، کیف های لوله بالا، محفظه های بار و کوله پشتی گزینه های انتخابی شما را افزایش می دهند و محفظه های بطری نیز برای حمل آب ضروری هستند. در صورت تمایل به خرید و مشاهده انواع قمقمه و بست قمقمه میتوانید به بخش ” خرید بست قمقمه دوچرخه ” در فروشگاه دوچرخونه مراجعه نمایید.

کیف زین و بست قمقمه

کیف زیر زین دوچرخه

کیف زیر زین دوچرخه

اگر فقط یک کیف نیاز دارید، یک کیف زیر زین بگیرید. درواقع، این یک قطعه کلیدی از تجهیزات دوچرخه است و مکانی مناسب برای قرار دادن اقلام حجیم و سبک، مانند کیسه خواب استفاده می شود. کیف زیر زین، بسیار ساده‌تر از قفسه‌ها و رک ها است زیرا که سواری مسیرهای باریک و فنی را ممکن می‌سازد.

اما در هنگام انتخاب کیف زیر زین برای دوچرخه سواری، به موارد زیر توجه کنید:

 • حجم: کیف های زیر زین، در اندازه های مختلف معمولا از ۵ لیتر تا ۱۵ لیتر موجود است.
 • مقاومت در برابر آب: برای خشک نگه داشتن وسایل و لباس‌هایتان، می‌ توانید از کیف های زیر زین ای که در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند، اسفاده کنید. برخی از کیف ها کاملاً ضد آب هستند. در حالی که برخی دیگر دارای پارچه ی ضد آب هستند اما درز ندارند.
 • نوسان: کیف های زیر زین، اگر به درستی و محکم و بسته بندی نشده باشند، از یک طرف به طرف دیگر تکان می خورند که هنگام دوچرخه سواری، آن را احساس می کنید. برای به حداقل رساندن این موضوع، ایمن بودن اتصال به دوچرخه خود را بررسی کنید و سعی کنید سنگین ترین وسایل را نزدیک به لوله زین قرار دهید.

کیف فرمان دوچرخه

کیف فرمان دوچرخه

کیف فرمان، محل مناسبی برای قرار دادن لباس در یک کیف خشک یا مثصل کردن وسایل استوانه‌ای، مانند چادر است.

دو سبک اصلی از کیف فرمان، برای دوچرخه وجود دارد:

 • کیف های یک تکه: این کیف ها، معمولاً دارای سخت افزار داخلی برای محکم کردن کیف روی دوچرخه شما هستند. این کیف ها اغلب شیک هستند و به راحتی  وصل می شوند.
 • سیستم های هارنس دو تکه: از وسیله ای استفاده می کنند که به فرمان شما متصل می شود. سپس آن وسیله، کیف ای را که به طور خاص برای سیستم یا اقلام فردی مانند چادر یا کیسه خواب ساخته شده است، محکم می کند. سیستم دو تکه می تواند کمی همه کاره تر و ایده آل تر، برای نگهداری وسایل بزرگ باشد.

هر سبک و هر مدلی را که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که متناسب با دوچرخه شماست. توجه داشته باشید که چقدر فضا، بین لاستیک جلو و پایین دوچرخه خود دارید. اگر فضای بین آن ها، محدود است، ممکن است وقتی دوشاخ فشرده می شود کیف های روی لاستیک، ساییده شوند. همچنین، اگر دوچرخه ای با فرمان های دراپ دارید، فضای کنار به پهلو آن، معمولاً محدودتر است، اما کیف هایی وجود دارند که به طور خاص برای استفاده با فرمان های دراپ طراحی شده اند.

کیف تنه دوچرخه

کیف تنه دوچرخه

کیف تنه، طوری طراحی شده است که در بین مثلثی که توسط لوله بالایی، لوله زین و لوله پایین دوچرخه تشکیل شده است، قرار می گیرد. علاوه بر این، برای اینکه مرکز ثقل دوچرخه خود را پایین نگه دارید، یک کیف تنه، وسیله ای عالی برای قرار دادن وسایل سنگین است.

هنگام انتخاب یک کیف تنه برای دوچرخه، به موارد زیر توجه کنید:

 • تناسب: شما قصد دارید کیفی پیدا کنید که با دوچرخه شما متناسب باشد. ممکن است بتوانید یکی را پیدا کنید که به طور خاص برای دوچرخه شما ساخته شده است یا مواردی نیز وجود دارد که احتمالاً برای شما کارساز است. توجه داشته باشید که تسمه‌های اتصال کجا هستند و چگونه با کابل‌های دوچرخه‌ تان هماهنگ هستند. کیفی که به خوبی جا می گیرد، با حداقل حرکت در حین رکاب زدن زیبا و ایمن خواهد بود.
 • اندازه و حجم: کیف های تنه ای وجود دارد که تقریباً کل مثلث را اشغال می کند و یا فقط تا حدی از آن را پر می کنند. کیف های بزرگتر، می توانند مقدار بیشتری از وسایتان را در خود جای دهند. اما در صورت استفاده، اغلب سیستم تعلیق عقب خوب کار نمی کند و احتمالاً از نصب محفظه قمقمه در داخل مثلث جلوگیری می کنند. اندازه ای را انتخاب کنید که به بهترین وجه متناسب با دوچرخه شما باشد و فضای کافی برای قراردادن وسایل را فراهم کند.
 • جیب های از پیش تعیین شده: برخی از کیف های تنه، دارای چندین جیب هستند که می توان قراردادن وسایل را آسان تر کند.

دیگر راه حل های ‌نگهداری وسایل در دوچرخه

قمقمه و بست قمقمه دوچرخه

بسته به طول سفر و وسایلی که همراه خود می آورید، ممکن است به فضای بیشتری نسبت به کیف زیر زین، کیف فرمان و کیف تنه نیاز داشته باشید. همچنین، استفاده از این کیف ها، برای یک میان وعده سریع یا گرفتن دوربین در حین حرکت می تواند سخت باشد. اینجاست که گزینه هایی مانند کیف کرپی، کیف های لوله بالا، بست قمقمه، محفظه های بار و انواع کوله پشتی دوچرخه وارد می شوند.

گزینه های دیگر نگهداری وسایل برای دوچرخه:

 • کیف های کرپی: این کیف های کوچک، در پشت فرمان دوچرخه معمولاً به دسته و یا کرپی با چند نوار قلاب و حلقه متصل می شوند. آنها مکانی مناسب برای نگهداری و دسترسی به اقلام کوچک مانند تنقلات، آب، تلفن یا عینک آفتابی در حین دوچرخه سواری است.

 

 • کیف های لوله بالایی: معمولاً کمی بزرگتر از کیف های کرپی، کیف های لوله بالایی هستند که به بالای لوله بالا، پشت لوله، سر یا جلوی لوله زین متصل می شوند. همانند یک کیف کرپی، آنها برای نگه داشتن وسایل کوچکی که می خواهید هنگام رکاب زدن به آنها دسترسی داشته باشید، عالی هستند. هنگام خرید باید مواردی مانند حجم و نحوه قرار گرفتن کیف روی دوچرخه خود را در نظر بگیرید. همچنین مطمئن شوید که کیف به هیچ وجه هنگام پدال زدن، اختلالی در حرکت شما ایجاد نمی کند.

 

 • بست های قمقمه: محفظه های استاندارد بطری، وسیله ی جدیدی نیستند اما برای حمل آب در حین دوچرخه سواری، مناسب هستند. آنها به اتصالات روی لوله زین و یا لوله پایین در اکثر دوچرخه‌ها متصل می‌شوند و مکانی را برای قرار دادن قمقمه های دوچرخه با اندازه استاندارد به شما می‌دهند. برخی از دوچرخه‌هایی که به‌طور خاص برای قرار دادن انواع کیف و رک در سفر طراحی شده اند، دارای اتصالات روی دوشاخ و یا قسمت زیرین لوله پایین نیز هستند. به منظور مشاهده و خرید بست قمقمه دوچرخه کلیک نمایید.

 

 • محفظه های حمل بار: این محفظه ها بسیار شبیه به بست های قمقمه هستند، و برای حمل وسایل یا بطری های آب بزرگتر، به جای بطری های دوچرخه استاندارد طراحی شده اند. آنها اغلب روی دوشاخه دوچرخه قرار می گیرند، اما برخی از آنها ممکن است روی لوله پایین و یا لوله زین نیز قرار گیرند. شما باید نحوه اتصال محفظه را بررسی کنید و مطمئن شوید که دوچرخه شما کار می کند یا خیر. برخی از محفظه های بار، همزمان به الگوی نصب ۳ سوراخی نیاز دارند که می‌توانید آن را در برخی از دوشاخ های طراحی شده برای دوچرخه خود بیابید.

 

 • کوله‌پشتی: در حالی که بسیاری از دوچرخه‌سواران سعی می‌کنند، در حین دوچرخه سواری، از کوله‌پشتی استفاده نکنند، اما گاهی اوقات استفاده از آن برای حمل یکسری وسایل ضروری نیاز است. برای راحتی خود در حین دوچرخه سواری، سعی کنید وزن زیادی را روی کمر خود قرار ندهید. برخی از دوچرخه سواران، فقط یک مخزن هیدراتاسیون را در یک کیف حمل می کنند، در حالی که برخی دیگر، موارد دیگری مانند لباس، یک پد خواب یا حتی یک چادر را در آن قرار می دهند. به عنوان یک دستورالعمل تقریبی، برای حفظ راحتی هنگام دوچرخه سواری، سعی کنید از یک کوله پشتی سبک وزن ۲۰ لیتری یا کوچکتر استفاده کنید. به منظور مشاهده و خرید کوله پشتی دوچرخه کلیک نمایید.

 

اینها تنها برخی از راه حل های نگهداری وسایل و نحوه انتخاب انواع کیف دوچرخه هستند. تولیدکنندگان کیف های دوچرخه، اغلب راه های جدید و مبتکرانه ای، برای نگهداری وسایل ارائه می کنند. شما مشتری گرامی در صورت تمایل به خرید انواع کیف دوچرخه میتوانید به بخش ” خرید کیف و رک دوچرخه ” در فروشگاه دوچرخونه مراجعه نمایید.

 

 

 

منبع:

https://www.rei.com/learn/expert-advice/how-to-choose-bikepacking-bags.html

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.