دوچرخه علی هاشمی

من علی هاشمی همراه شما در دوچرخونه تجربه و شناختم از دوچرخه خودم رو به عنوان اولین مقاله بخش «دوچرخه من» به اشتراک میزارم. دوچرخه دو کمک مشکی سبز زرد زیبا و دوست‌داشتنی من دوچرخه جاینت مدل انتم ۳ ۲۰۱۸ هستش. دوچرخه‌ای که سه ماهه منو با خودش به همه جا میبره، از جاده و شهر گرفته تا کوهستان و کویر.

دوچرخه کراس کانتری دو کمک، که اصل طراحی اون برای مسیرهای کراس کانتری هستش ولی نرم‌تر و راحت‌تر از یه تنه خشک و البته زبل‌تر در سرازیری‌ها و تنبل‌تر در سربالایی‌ها.

تنه این دوچرخه آلومینیوم سری Aluxx SL-grade جاینت هستش که با آلیاژ ویژه این شرکت نسبت به آلومینیوم معمولی مستحکم‌تر و سبک‌تر شده.

سیستم دنده

دوچرخه جاینت مدل انتم ۳ مجهز به سیستم دنده شیمانو سری دئور هستش. طبق قامه دو تایی با سینی‌های ۲۲ و ۳۶ امکان سرعت بالا و رکاب‌خوری خوب به دوچرخه داده در حالی که در سربالایی‌ها هم اصلا چیزی به عنوان کم‌آوردن برای این چرخ تعریف نمیشه. خودرو ده تایی ۴۲۱۱ هم کمک شایانی به این طبق می‌کنه تا یکه تاز و پیشرو در تمام مسیرها باشه. شانژمان شدو و طبق عوض کن دئور هم سرعت بالای جابجایی دنده‌ها رو برای ما به ارمغان آوردن. دسته‌دنده‌ها هم دئور هستن و بالاترین همخوانی رو با این سیستم دارن و بهترین عملکرد رو به همراه دارن.

سیستم ترمز

سیستم ترمز دوچرخه جاینت مدل انتم ۳ هم شیمانو m365 هستش که به همراه دو روتور ۱۸۰، که یک سیستم ترمز خوب هست ولی برای این سبک از دوچرخه یک ترمز بی‌نقص و کامل محسوب نمیشه و باید رده بالاتری در نظر گرفته میشد یا باید ارتقا پیدا کنه.

سیستم تعلیق

سیستم تعلیق دوچرخه جاینت مدل انتم ۳ و سیستم ماسترو مخصوص شرکت جاینت در قسمت دوشاخ راک شاکس ریکون گلد هستش که با بازی ۱۳ سانت عملکرد بسیار خوبی در مسیرهای با پستی بلندی زیاد و دراپ‌های عمیق ایجاد میکنه، دوشاخ باد و روغن با هدست اوردرایو که مقاومت بالایی داره، هم قفل میشه و هم ریباند ( خرگوش لاکپشت ) داره و دست رو برای تنظیم حالات مختلف در مسیرهای مختلف باز میزاره. کمک تنه راک شاکس دولوکس همخوانی بسیار خوب و منظمی با کل مجموعه داشته و در مسیرها با تنظیم ریباند سواری لذت بخش و راحتی رو برای ما به ارمغان میاره. فقط ایکاش قفل هم میشد تا در مسیرهای سربالایی و آسفالت هدر رفت انرژی کاهش پیدا می‌کرد و راحت‌تر رکاب می‌خورد.

سایر قسمت ها

ریموت زین تعبیه شده روی این دوچرخه بسیار کارآمد بوده و سواری در مسیرهای کوهستانی با پستی بلندی‌های بسیار رو لذت بخش میکنه.

لوازم تنه، زین، لوله فرمان، کرپی و هم جاینت کانکت هستن که باز اون‌ها هم جزو لوازم خوب و راحت و حرفه‌ای محسوب میشن.

توپی‌های بلبرینگی چرخ‌های جلو و عقب هم محصول خود شرکت جاینت می‌باشند و عملکرد بسیار خوبی دارند.

لاستیک‌های اصلی دوچرخه جاینت مدل انتم ۳ مکسیس فورکستر و تیوبلس هستش. اما با توجه به گذر عمر، در حال حاضر لاستیک‌های مدل راک ولف شرکت چائویانگ با عرض ۲.۳۵ با گل‌های درشت و گریپ عالی روی خاک زیر دوچرخه است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *