چه از دوچرخه خود برای رفت و آمد عادی استفاده کنید یا برای سفرهای طولانی تر، قطعا به دنبال راه حلی برای حمل وسایل ضروری خود هستید، در واقع شما به چیزی نیاز دارید تا بتوانید یک کیت تعمیر کوچک تا وسایل کامل کمپ مورد نیازتان را در آن قرار دهید. گاهی یک کیف روزانه برای سفرهای کوتاه تر مناسب است، اما گاهی وسایل شما بیشتر بوده و نیاز دارید تا آن را به دوچرخه خود متصل کنید، بدین منظور، ما به شما کیف و رک های مناسب دوچرخه سواری را معرفی می کنیم. برخی از گزینه ها حمل و نقل مانند رک، سبد و کیف هایی است که روی دوچرخه شما قرار می گیرند.

انواع رک دوچرخه

انواع رک دوچرخه

رک عقب

رک، یک چارچوب پایدار برای نگه داشتن وسایل، روی دوچرخه شما فراهم می کند. در آب و هوای خوب، اقلام را می توان مستقیماً به رک بدون روکش بست. برای آب و هوای نامطلوب و یا با افزایش میزان وسایل می توان کیف های با سایز متوسط را به راحتی به رک عقب وصل کرد.

رک های عقب معمولاً برای حمل بار بین ۲۰ تا ۵۰ پوند استفاده می شوند که برای اکثر موارد استفاده کافی است. برخی از مدل های رک نیز برای تورهای سنگین قابل استفاده است که قادر به حمل ۸۰ پوند هستند. این رک ها به طور معمول دارای سه پایه در هر طرف می باشند (بقیه فقط دو عدد دارند).

رک های عقب به گونه ای طراحی شده اند که به دوچرخه های با قابلیت اتصال، متصل می شوند. اگر دوچرخه شما دارای پایه های ضد زنگ نیست، می توانید رک مورد نظر را با استفاده از گیره های فلزی C همراه با سخت افزار نصب اکثر رک ها، نصب کنید. این گیره ها در اطراف لوله های تنه دوچرخه شما پیچیده می شوند و به پیچ نصب روی تنه، قفل می شوند.

رک جلو

رک جلویی محل نصب بیشتری را برای لوازم فراهم می کند. این یک گزینه ثانویه و کمک کننده، با وجود رک عقب است، زیرا با وجود رک جلو، وزن را به چرخ جلو دوچرخه نیز انتقال داده و می تواند بر روی فرمان و تعادل دوچرخه تأثیر بگذارد. رک های جلو بیشتر در بین دوچرخه سواران تور که حجم زیادی از وسایل را حمل می کنند، محبوب هستند.

دو سبک اصلی رک های جلو وجود دارد:

یک رک استاندارد ظرفیت حمل لوازم را به حداکثر می رساند؛ زیرا به وسیله آن می توان لوازم و بار را، بالای چرخ جلو قرار داد و از کناره های دوچرخه نیز آویزان کرد.

یک رک کوچک امکان قرار دادن کیف ها و بگ ها را فقط در یک طرف به شما می دهد و قابلیت این را دارد که وزن را برای تعادل بهتر، به زمین منتقل کند.

همانند رک های عقب، رک های جلو نیز طوری طراحی شده اند که بتوانند به پایه های دوچرخه های شما متصل شوند.

 

تریلر دوچرخه برای محموله

اگر وسایل زیادی برای حمل و نقل دارید، یک تریلر دوچرخه برای حمل بار، برای شما بسیار کاربردی است. یک تریلر فضای زیادی برای حمل بارهای سنگین در شهر یا در تورهای طولانی مدت به شما می دهد.

تریلر دوچرخه برای محموله

تریلرهای حمل بار معمولاً به قسمت عقب دوچرخه شما متصل می شوند. بسته به مقدار مورد نیاز برای حمل، یک تریلر می تواند به تنهایی، یا با رک های جلو و عقب استفاده شود. برخی از دوچرخه سواران احساس می کنند، که با استفاده از تریلر، وزن وارده بر تنه دوچرخه کمتر می شود و بنابراین ترجیح می دهند، به جای اینکه همه چیز را در رک های جلو و عقب حمل کنند، از تریلر استفاده کنند.

انواع کیف دوچرخه

انواع کیف دوچرخه

خورجین دوچرخه سواری

بهترین وسیله برای حمل وسایل ضروری روزمره، لباس اضافی و وسایل کمپینگ در رفت و آمد با دوچرخه، سواری های شهری و تورهای طولانی مدت.

این پانیرها ( کلمه فرانسوی با معنای سبد) یا همان خورجین ها، دارای فضای وسیع، محافظت در برابر آب و هوا و قابلیت جدا شدن سریع از رک روی دوچرخه خود هستند تا بتوانید وسایل خود را به راحتی در آنها جای داده و با خود ببرید. آنها با استفاده از یک سیستم ساده قلاب، گیره یا بندهای بانجی به رک ها متصل می شوند. آنها می توانند به صورت جداگانه یا جفت استفاده شوند و به طور خاص برای رک های جلو یا عقب طراحی شده اند.

خورجین دوچرخه سواری

وسایل کوچک معمولاً در ظرف های بزرگ گم می شوند، بنابراین برای دسترسی راحت تر و سریع تر به وسایل خود می توانید از خورجین ها استفاده کنید. در صورتی که تمایل به خرید انواع کیف و خورجین دوچرخه دارید، به بخش ” خرید کیف دوچرخه ” فروشگاه دوچرخونه مراجعه نمایید.

احتیاط: مطمئن شوید که پاشنه پا در حین چرخش عادی پدال زدن با خورجین برخورد نمی کند. پدال های بزرگ و یا حتی خورجین های بزرگ، می توانند باعث این ارتباط و در نتیجه ضربه و وضعیت دوچرخه سواری نا امن شوند.

سبدها

برای حمل طیف وسیعی از اقلام، از جمله کیسه های مواد غذایی، در سفرهای با آب و هوای مناسب، مناسب است.

سبدها می توانند بارهایی را در جلو یا عقب دوچرخه حمل کنند. سبدهای عقب معمولاً در دو طرف چرخ عقب نصب می شوند. آنها می توانند حتی بارهای با ارتفاع  را حمل کنند، زیرا درب ندارند.

سبد دوچرخه سواری

سبدهای جلویی معمولاً کوچکتر از سبدهای پشتی خود هستند. آنها اغلب از دسته فرمان آویزان می شوند یا با چوب فلزی به دو شاخ جلو متصل می شوند.

کیف زیر زین

برای حمل اقلام کوچک مانند چند ابزار، لوله یدکی، اهرم تایر، پچ کیت یا نوار انرژی مناسب است.

کیف زین

کیف زیر زین، در زیر صندلی یا زین دوچرخه شما قرار می گیرد و معمولاً به ریل های خود زین متصل می شود. مدل های بزرگتر می توانند چند مورد اضافی را حمل کنند. این کیف کاربردی را روی دوچرخه خود نصب کنید تا مطمئن شوید هیچگاه از خانه بدون وسایل ضروری خارج نمی شوید. ذر صورتی که تمایل به خرید انواع کیف و خورجین دوچرخه دارید، به بخش ” خرید کیف دوچرخه ” فروشگاه دوچرخونه مراجعه نمایید.

کیف جلو فرمان

برای حمل اقلام مکرر مانند دوربین، کرم ضد آفتاب و تنقلات مناسب است.

این وسیله با گیره یا بند به دسته فرمان شما متصل می شود. دسترسی راحت تر و اغلب فضای بیشتری نسبت به کیف صندلی دارد. برخی از مدل ها دارای یک آستین پلاستیکی شفاف در بالا برای نمایش نقشه هستند – این یک انتخاب محبوب در بین دوچرخه سواران تور است. در صورتی که تمایل به خرید انواع کیف و خورجین دوچرخه دارید، به بخش ” خرید کیف دوچرخه ” فروشگاه دوچرخونه مراجعه نمایید.

کیف جلو فرمان

احتیاط: مطمئن شوید که کیسه ای که انتخاب می کنید بر توانایی شما در عملکرد ترمز یا تعویض دنده روی دوچرخه شما تأثیر نمی گذارد و آن را بیش از حد بار نکنید زیرا وزن اضافی که تا این حد بالا می رود می تواند بر تعادل تأثیر بگذارد.

کیف سایز متوسط دوچرخه

بهترین گزینه برای حمل کاپشن، ابزار و غذا زمانی است که به کیف کوچکتر از ظرف مخصوص غذاخوری، اما بزرگتر از کیف صندلی نیاز دارید.

کیف سایز متوسط دوچرخه برای حمل لباس اضافی، وسایل دوچرخه و ناهار وسیله ای کاربردی است. با استفاده از این مدل کیف قادر خواهید بود تا تشک های با سایز متوسط خود را نیز در آن قرار دهید.

 

کیف سایز متوسط دوچرخه

بسیاری از آنها دارای ورقه های پلاستیکی برای فرم دهی به کف کیف هستند. بسته بندی با نوعی سیستم جیبی یا ذخیره سازی تقسیم شده ساده می شود. در صورتی که تمایل به خرید انواع کیف و خورجین دوچرخه دارید، به بخش ” خرید کیف دوچرخه ” فروشگاه دوچرخونه مراجعه نمایید.

کیف تنه

بهترین گزینه برای ذخیره سازی غذا، تلفن و ابزار در دسترس شماست.

بیشتر کیف های تنه این قابلیت را دارند که به بالای لوله دوچرخه شما متصل شوند و اندازه آنها طوری است که غذا، تلفن، ابزار و سایر ملزومات را در دسترس شما قرار می دهند. این کیف ها قابلیت این را دارند تا مخازن آب رسانی مناسبی بزای شما فراهم کنند.

کیف تنه دوچرخه 1

 

ویژگی های کیف دوچرخه

قابلیت تنظیم

برخی از کیف ها با بندهای فشاری و قابل تنظیم عرضه می شوند. این به شما این امکان را می دهد تا بتوانید بارهای خود را با اندازه ها و سایزهای مختلف حمل کنید بدون این که قسمت بلااستفاده کیسه ها در باد تکان بخورد یا هنگام حرکت با دوچرخه باعث حواس پرتی شما شود.

سهولت دسترسی

کیف های دستی بیشتر از خورجین ها یا کیف های با سایز متوسط، قابل دسترسی هستند و همین موضوع، آنها را برای اقلام کوچک پرکاربرد در حین راه، مناسب می کند. ویژگی های دیگری که باید برای انتخاب کیف با دسترسی آسان مد نظر بگیرید:

  1. چند دهانه و چند جیب دارد؟
  2. زیپ دار است یا فلپ و بدون زیپ؟
  3. آیا داخل کیف به جیب های کوچک برای سازماندهی بیشتر، تقسیم شده است یا صرفاً دارای یک فضای بزرگ و تقسیم نشده است؟

مقاومت آب

اگر دوچرخه سواری را در همه شرایط پیش رو دارید و از باران و جاده های خیس ابایی ندارید، به دنبال کیفی با قابلیت ” ضد آب ” به جای “مقاوم در برابر آب” باشید. کیسه های ضد آب از مواد لاستیکی ساخته شده اند تا محتویات آن حتی در مواقع بارندگی نیز خشک بماند. بسیاری از آنها دارای رول بالا هستند تا از نفوذ آب جلوگیری شود.

موارد پیوست

اگر در مناطق عمومی پارک می کنید، احتمالاً می خواهید وسایل خود را با خود ببرید. خورجین ها با استفاده از یک سیستم ساده از قلاب ها، گیره ها یا بندهای بانجی به رک ها متصل می شوند و به راحتی قابل جدا شدن هستند. همچنین توجه داشته باشید که برای کیف های با سایز متوسط، به دنبال یک دسته با براکت نصب سریع باشید و نه مجموعه ای از سگک یا بندهای چسبان.

کیف و رک دوچرخه

احتیاط: مطمئن شوید که کیف های شما محکم به دوچرخه شما متصل است. بارهایی که ایمن نیستند می توانند در طول دوچرخه سواری به طور غیر منتظره جابجا شوند و باعث از دست دادن کنترل شوند.

 

منبع:

https://www.rei.com/learn/expert-advice/bike-bags-racks.html

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *