ابزار ضروری دوچرخه

چه دوچرخه جدیدی خریداری کرده باشید، چه دوچرخه قدیمی دارید که سال ها است با آن سواری می کنید، راه های زیادی وجود دارد که می توانید دوچرخه سواری را سرگرم کننده تر کنید. تنظیم دوچرخه متناسب با نوع دوچرخه سواری شما، دوچرخه سواری در شهر، رفت و آمد روزانه یا تورهای طولانی مدت، می تواند سواری شما را راحت تر و لذت بخش تر کند. قبل از رفتن به دوچرخه سواری، ابزارهای ضروری دوچرخه را که در زیر به آنها اشاره شده است، برای دوچرخه خود بردارید.

ابزار و تجهیزات تعمیر دوچرخه

ابزار چندمنظوره

کیت ابزارگاهی ممکن است در مسیری از سفر قرار بگیریم و به صورت غیر منتظره ای متوجه یک پیچ شل در جایی از سیستم دوچرخه خود شویم. اینجاست که یک کیت ابزار چند کاره به کمک ما می آید. غالب این کیت ها شامل پیچ گوشتی، آچار شش گوش و آچار چهار ستاره است. در هر دوچرخه سواری لازم است تا چند ابزار ضروری دوچرخه را با خود بهمراه داشته باشید. این کیت ها بهترین گزینه برای شما بوده و می توانند در تعمیر زنجیر چرخ و یا تعویض لاستیک سودمند باشند.

با ابزار های دوچرخه فروشگاه دوچرخونه بیشتر آشنا شوید: ابزار دوچرخه فروشگاه دوچرخونه.

کیت پچ دوچرخه و تیوب یدکی

تیوب لاستیک دوچرخه اگر در جاده مجبور به باز کردن لاستیک باشید، باید راهی برای تعمیر آن داشته باشید. یک کیت پچ (وصله) ساده می تواند یک پنچری کوچک در تیوب را برطرف کند. برای پنچری های بزرگ، تعویض تیوب بهترین گزینه شما است.

در صورت نیاز به مشاهده و خرید انواع تیوب می توانید به بخش لاستیک و تیوب دوچرخونه مراجعه کنید.

تلمبه دوچرخه

تلمبه کوچک

پس از تعمیر پنجری، شما نیاز به راهی برای باد کردن تیوب دارید. بنابراین، تلمبه یک ابزار ضروری دوچرخه دیگر است که حتما به آن نیاز خواهید داشت. همیشه یک تلمبه کوچک که در کوله پشتی یا روی تنه دوچرخه قرار می گیرد را همراه داشته باشید. در بخش تلمبه دوچرخونه می توانید تلمبه مورد نظر خود را مشاهده و تهیه فرمایید. برای تنظیم فشار باد مجدد با کمترین تاخیر، از باد کننده دی اکسید کربن استفاده کنید. این باد کننده ها از کارتریج CO2 برای باد کردن سریع لاستیک های شما استفاده می کنند.

تلمبه های بزرگتر برای مصارف خانگی در نظر گرفته شده اند و برای حمل زمان سواری کاربردی نیستند. آن ها لاستیک ها را بسیار سریع تر از تلمبه های کوچک و با طرح های مخصوص جاگیری روی تنه دوچرخه باد می کنند. تلمبه های بزرگ طوری ساخته شده اند که در طول فصل دوچرخه سواری در برابر استفاده مکرر مقاوم تر هستند.

لوازم جانبی دوچرخه

 گلگیرهای دوچرخه

گلگیرهنگام دوچرخه سواری، گلگیر یک ابزار ضروری دوچرخه سواری است که از شما و دیگر سواران در برابر آب و گل محافظت می کند. گلگیرها با سیستم های اتصال آسان با گیره، یا سیستم های اتصال محکم تر طراحی شده اند.

گلگیرهای اتصال با گیره، برای نصب سریع قبل از فصل بارندگی و برداشتن آسان هنگام نیاز به یک سواری یا مسابقه طولانی مناسب هستند. گلگیرهای گیره ای ساده ترین گزینه برای دوچرخه هایی هستند که اتصالات پیچ دار برای پیچ و مهره ندارند. اما معمولاً محافظت این گلگیرها مانند گلگیرهای پیچ دار نمی باشد. گلگیرهای فولادی با طول کامل بهترین پوشش روی لاستیک را ارائه می دهند. آن ها به دلیل چسبندگی ایمن به دوچرخه، در هنگام دوچرخه سواری کمتر تکان می خورند. گلگیرهای پیچ دار نیاز دارند که تنه دوچرخه شما دارای اتصالات رزوه ای برای نصب باشد.

کامپیوترهای دوچرخه سواری

کامپیوتر دوچرخهکامپیوترهای دوچرخه به شما امکان می دهد فاصله، سرعت، زمان و موارد دیگر را ردیابی کنید. بسیاری از آن ها بی سیم هستند. مدل های پیشرفته دارای GPS برای ردیابی مسیر شما، ارتفاع سنج برای ثبت افزایش و کاهش ارتفاع و توانایی برقراری ارتباط بی سیم با بند مانیتور ضربان قلب هستند. برخی از سواران ترجیح می دهند از برنامه های مخصوص دوچرخه سواری برای تبدیل گوشی هوشمند خود به یک کامپیوتر دوچرخه سواری استفاده کنند. پایه ها و قاب هایی موجود است که به شما امکان می دهد تلفن خود را به دسته فرمان یا تنه دوچرخه خود متصل کنید.

قفل دوچرخه

قفل دوچرخهاگر رفت و آمد های خود را با دوچرخه انجام می دهید، قفل، یک ابزار ضروری دوچرخه برای شما است. برای محافظت بیشتر، به دنبال قفل U شکل یا قفل زنجیره ای سنگین باشید. قفل های کابلی امنیت کمتری دارند. اما برای توقف سریع در مناطق کم جرم بسیار مناسب هستند. آن ها همچنین برای استفاده در ترکیب با قفل U یا قفل زنجیری برای ایمن سازی قطعاتی که به راحتی جدا می شوند، مانند صندلی یا چرخ جلو، انتخاب خوبی هستند.

قمقمه و بست قمقمه دوچرخه

قمقمه و بستبرای رفع تشنگی در هنگام دوجرخه سواری نیاز به دسترسی آسان به آب دارید. بست قمقمه آب یک ابزار ضروری دوچرخه است قمقمه آب شما را محکم نگه می دارد. این ابزار با استفاده از پیچ و مهره هایی که به اتصالات رزوه ای روی لوله صندلی یا لوله پایین هستند، به تنه دوچرخه شما متصل می شود. اگر دوچرخه شما اتصالات لازم را ندارد، به دنبال بست قمقمه ی باشید که دارای بند یا گیره باشد. اکثر قمقمه ها برای دوچرخه سواری دارای درب هایی هستند که به راحتی با یک دست یا دندان باز می شوند. به این ترتیب به راحتی می توانید در حین دوچرخه سواری، بدون نیاز به توقف هم، آب بنوشید.

می توانید با مراجعه به بخش قمقمه فروشگاه دوچرخونه، قمقمه مورد نظر خود را تهیه نمایید.

تجهیزات حمل ابزار ضروری دوچرخه

رک محموله دوچرخه ( باربند )

باربند دوچرخهاگر قصد دارید در خورجین یا سبد ابزار خود را بسته بندی کنید، یا می خواهید وسایل را به سادگی با بندهای بانجی ببندید، باید یک باربند نصب کنید. باربند پشتی رایج ترین نوع باربند است. اما اگر قصد دارید هرگونه مسافرت طولانی مدت و یا چند روزه انجام دهید، برای حمل وسایل نیاز به باربند جلو نیز دارید.

برای مطالع بیشتر در رابطه با رک (باربند) دوچرخه، به مقاله ما تحت عنوان نحوه انتخاب رک و کیف دوچرخه مراجعه نمایید.

خورجین دوچرخهخورجین دوچرخه

چه در حال رفت و آمد به محل کار، سواری به سمت مغازه خواربار فروشی و یا عزیمت به یک تور چند روزه هستید، به راهی نیاز دارید که همه چیز را از وسیله دوچرخه و تیوب یدکی گرفته تا غذا و وسایل کمپینگ حمل کنید. گزینه های زیادی برای حمل وسایل شما وجود دارد.

کیف هایی مانند کیف های زیر زین، کیف کنار فرمان و کیف جلو فرمان مستقیماً روی دوچرخه شما نصب می شوند. در حالی که خورجین ها و سبدها به یک باربند متصل می شوند. برخی از دوچرخه های مسافرتی دارای باربند عقب هستند، اما به احتمال زیاد شما نیاز به اضافه کردن آن دارید.

در نهایت، برای حمل وسایل زیاد یا همراه داشتن فرزند خود، یک تریلر دوچرخه به دوچرخه خود وصل کنید.

برای مشاهده انواع خورجین و کیف دوچرخه، به بخش کیف فروشگاه دوچرخونه مراجعه نمایید.

تجهیزات ایمنی دوچرخه

 چراغ دوچرخه

چراغ دوچرخه چراغ های جلو و عقب برای استفاده در شب و در هوای مه آلود از ابزار ضروری دوچرخه هستند. لامپ های جلو مدل های مختلفی دارند. از مدل های ایمنی اولیه که به رانندگان کمک می کند تا شما را در نور کم ببینند گرفته تا سیستم های روشنایی با رده بالا و خروجی بالا که مسیر یا مسیر پیش رو را روشن می کند.

چراغ های عقب به گونه ای طراحی شده اند که به رانندگان و دیگر دوچرخه سواران کمک می کند تا شما را از پشت ببینند. درست مانند چراغ های عقب خودرو، چراغ های عقب دوچرخه قرمز هستند. اکثر آن ها دارای حالت چشمک زن و ثابت هستند.

در صورت نیاز می توانید چراغ های دوچرخه فروشگاه دوچرخونه را مشاهده نمایید: چراغ دوچرخه فروشگاه دوچرخونه

بازتابنده، آینه و زنگ دوچرخه

زنگ دوچرخهبازتابنده ها، آینه ها و زنگ های دوچرخه لوازم جانبی ساده و کم هزینه ای هستند که کاربرد قابل توجهی دارند. برچسب های بازتابنده دید شما را برای وسایل نقلیه، دوچرخه سواران و عابران پیاده افزایش می دهند.

زنگ دوچرخه نیز یک راه آسان برای هشدار دوچرخه سواران و عابران پیاده به حضور شما قبل از عبور است. یک آینه می تواند به شما کمک کند وسایل نقلیه و سایر دوچرخه سواران را ببینید که از پشت بالا می آیند.

 

 

منبع:

https://www.rei.com/learn/expert-advice/bike-gear-essentials.html

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *