دوچرخه اسکات یا جاینت؟ کدام یک بهتر است؟

اکثر دوچرخه سواران که قصد خرید دوچرخه از بین برندهای محبوب را دارند، انتخاب و تصمیم گیری بین دوچرخه اسکات و جاینت که تقریبا مشخصات یکسانی دارند، تاحدودی ممکن است برای آن ها مشکل باشد. برای کمک به شما ما در این مقاله، به مقایسه و تحقیق درباره دوچرخه های جاینت و دوچرخه های اسکات می پردازیم و شباهت ها و تفاوت های آن ها را برجسته می کنیم. پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و در صورت نیاز اقدام به خرید کنید.

وقتی نوبت به انتخاب بهترین گروه دوچرخه کوهستان (MTB) می رسد، دوچرخه جاینت و اسکات دو برند محبوب در دنیای دوچرخه کوهستان هستند. هر دوی آن‌ها مجموعه‌ای عالی از دوچرخه، قطعات و لوازم جانبی را ارائه می‌دهند، بنابراین تصمیم گرفتن بین این دو برند محبوب می‌تواند دشوار باشد. با این حال، تفاوت های کلیدی بین این دو برند وجود دارد. زیرا، هر دو مزایا و معایب خود را دارند، بنابراین مهم است که قبل از تصمیم گیری باتوجه به نیازهای خود حتما تحقیق کنید.

جاینت یک برند معروف است که طیف گسترده ای از دوچرخه های کوهستان را ارائه می دهد. این برند، دوچرخه‌های سطح پایه تا مدل‌های سطح بالا را برای نیاز همگان تولید می کنند. همچنین به دلیل طراحی های خلاقانه خود مشهور هستند، بنابراین می توانید مطمئن شوید که یک دوچرخه با کیفیت را خرید می کنید. اسکات، یکی دیگر از گزینه های عالی برای دوچرخه سواری در کوهستان است. آنها طیف گسترده ای از دوچرخه ها، قطعات و لوازم جانبی را ارائه می دهند، بنابراین، مطمئناً آنچه را که به دنبال آن هستید در این برند نیز پیدا خواهید کرد. آنها همچنین به دلیل خدمات عالی به مشتریان خود شناخته شده اند. بنابراین می توانید مطمئن باشید که در صورت بروز هرگونه مشکل می توان در سریع ترین زمان به آن رسیدگی کرد. دوچرخه‌های اسکات، عموماً سبک وزن و باکیفیت هستند و بازار میان‌رده و رده بالا را هدف قرار می‌دهند اما اغلب گران‌تر از دوچرخه‌های جاینت هستند. در مقابل، Giant دوچرخه‌های مقرون به صرفه‌تری را ارائه می‌کند که مناسب بازارهای سطح پایه، مبتدی و میان‌رده است. اسکات همچنین به سبک وزن و چابک بودن شهرت دارد، در حالی که دوچرخه های جاینت مستحکم تر و راحت تر هستند. به طور کلی، این دو برند پیشرو دوچرخه، مشترکات زیادی دارند. به عنوان مثال، تقسیم آنها بر اساس محدوده دوچرخه، سفارشی‌سازی، موفقیت برند، سیستم تعلیق و سایر فناوری‌ها و کیفیت قطعات دشوار است.

 

مقایسه دوچرخه کوهستان اسکات و جاینت

 

مقایسه دوچرخه های اسکات و جاینت

انتخاب بین دوچرخه های اسکات و دوچرخه های جاینت هرگز آسان نیست. با توجه به اینکه Giant Bicycles تنه دوچرخه اسکات را می سازد، انتخاب حتی پیچیده تر می شود. با این حال، در اینجا برخی از اصول اولیه وجود دارد که می توانید برای انتخاب بین آنها استفاده کنید:

۱. محدوده تولید دوچرخه هر برند:

اسکات در حال حاضر، محدوده دوچرخه های زیر را تولید می کند:

دوچرخه های کوهستان
دوچرخه های Cyclocross
دوچرخه های ساحلی
دوچرخه های شهری
دوچرخه های هیبریدی
دوچرخه های جاده ای

دوچرخه‌های کوهستانی، جاده‌ای و شهری آن‌ها نیز دارای گزینه‌های برقی هستند و دوچرخه های اختصاصی برای زنان و کودکان تولید می کنند. از طرف دیگر جاینت انواع دوچرخه های زیر را می سازد:

دوچرخه های جاده ای
دوچرخه های شهری
دوچرخه های هیبریدی
Cruisers
دوچرخه های کوهستان
دوچرخه های ساحلی
دوچرخه های Cyclocross

جاینت نیز دوچرخه های برقی و اختصاصی برای کودکان و زنان می فروشد. این دو برند تقریباً انواع دوچرخه‌های مشابهی را تولید می کنند. بنابراین، هیچ برنده مشخصی تا اینجای بخش از مقاله وجود ندارد.

مقایسه دوچرخه کوهستان اسکات و جاینت

 

۲. بازار هدف دوچرخه های جاینت و اسکات

دوچرخه جاینت، طیف گسترده ای از مدل ها را برای نیاز همگان تولید می کنند، از سطح ابتدایی گرفته تا سطح متوسط و سطح بالا. آنها بیشتر روی سطح مبتدی و میان رده تمرکز می کنند. اگرچه اسکات نیز چند دوچرخه در سطح مبتدی تولید می کند اما تمرکز اصلی آنها بازارهای میان رده و رده بالا است. به طور کلی، اسکات بیشتر به سمت بازارهای میان رده و رده بالا متمایل است در حالی که جاینت بیشتر به سمت بازارهای پایه، مبتدی و میان رده متمایل است.

۳. قیمت دوچرخه های جاینت و اسکات

قیمت بخشی است که تفاوت بین اسکات و جاینت در آن مشخص است. اگرچه Giant از نظر قدمت تاریخی با دوچرخه های سطح بالا شناخته می شود اما دوچرخه های تولیدی این برند، به گرانی دوچرخه های Scott نیستند. به عنوان مثال، در حالی که می توان یک دوچرخه جاده ای جاینت را با قیمت کمتر از ۱۰۰۰ دلار تهیه کرد، برای تهیه دوچرخه جاده ای اسکات حداقل به ۲۰۰۰ دلار هزینه نیاز دارید. بنابراین، دوچرخه های اسکات کمی گران تر از دوچرخه های جاینت هستند.

۴. پوشش گارانتی برای دوچرخه های اسکات و جاینت

اسکات به طور کلی یک گارانتی ۵ ساله برای تنه دوچرخه به شما ارائه می دهد. گارانتی، محدود به خریدار اولیه است و دوچرخه را در برابر نقص سازنده پوشش می دهد. Swingarms همچنین دارای گارانتی ۵ ساله است، در حالی که اجزای Syncros اسکات، دو سال گارانتی دارند. جاینت، در مقابل اسکات، ضمانت مادام العمر محدودی را برای تنه دوچرخه ارائه می دهد و همین امر در مورد دوشاخ های محکم و سخت آن نیز صدق می کند. با این حال، آنها یک سال ضمانت محدود برای سایر قطعات و لوازم جانبی دوچرخه ارائه می دهند. در حالت کلی، جاینت گارانتی تنه بهتری نسبت به دوچرخه های اسکات ارائه می دهد.

۵. مقایسه کیفیت تنه دوچرخه های جاینت و اسکات

مقایسه تنه آلومینیومی و تنه فولادی دوچرخه

در مورد انتخاب تنه دوچرخه، دو متریال اصلی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید: فولاد و آلومینیوم که هر دو مزایا و معایب منحصر به فرد و خاص خود را دارند، بنابراین مهم است که بدانید کدام یک برای سبک دوچرخه سواری و نیازهای شما مناسب است.  تنه های آلومینیومی اغلب به دلیل سبک بودن و بادوام بودن مورد تحسین قرار می گیرند. آنها نسبتاً مقرون به صرفه هستند و به انتخابی محبوب برای بسیاری از دوچرخه سواران تبدیل می شوند. با این حال، تعمیر فریم‌های آلومینیومی دوچرخه در صورت آسیب دیدن، دشوارتر است و همچنین برای سوار شدن در جاده‌های ناهموار، کار با آن ها چندان راحت نیست. از طرفی، فریم‌های فولادی سنگین‌تر از آلومینیوم می باشد در عین حال سواری با آن‌ها نیز بسیار راحت‌تر است. همچنین اگر آسیب ببینند تعمیر آنها آسانتر است که آنها را به انتخابی محبوب برای دوچرخه های توریستی و جاده ای تبدیل می کند. با این حال، تنه های فولادی می توانند به مرور زمان زنگ بزنند، بنابراین نسبت به تنه های آلومینیومی به نگهداری بیشتری نیاز دارند. شما دوست عزیز دوچرخونه ای، اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد تنه های فولادی، کربنی و آلومینیومی دوچرخه دارید، می توانید به مقاله مقایسه تنه آلومینیومی و فولادی دوچرخه از وبلاگ دوچرخونه مراجعه فرمایید.

اسکات اولین بار در سال ۱۹۸۵ یک دوچرخه با تنه کربن معرفی کرد، زمانی که دوچرخه کوهستانی این برند در صحنه جهانی ظاهر شد، از آن زمان، این برند تنه های کربنی را نسبت به سایرین، به ویژه در MTB و دوچرخه‌های جاده‌ای خود در اولویت قرار داده است. دلایل آشکار است، زیرا کربن سبک تر، قوی، پایدار و راحت است. بنابراین، کیفیت دوچرخه های اسکات غیر قابل تردید بالا است. دوچرخه های جاینت رده بالا نیز از فریم های کربنی استفاده می کنند که راحتی و استحکام را به ارمغان می آورد. با این حال، بیشتر دوچرخه های سطح پایه، مبتدی و میان رده آنها از آلومینیوم ساخته شده اند که به اندازه کیفیت تنه های کربن نیست. بنابراین، هر دو برند از فریم‌های کربنی با کیفیت استفاده می‌کنند اما احتمالاً تنوع دوچرخه‌های کربنی اسکات بیشتری نسبت به دوچرخه‌های کربنی جاینت پیدا خواهید کرد.

مقایسه دوچرخه های اسکات و جاینت
دوچرخه اسکات Scott Aspect 940 2022

 

مقایسه دوچرخه های اسکات و جاینت
دوچرخه جاینت ۲۰۱۶ Giant Trance 3

 

۶. سیستم تعلیق و سایر فناوری های دو برند دوچرخه های اسکات و جاینت
  • سیستم تعلیق:

هم جاینت و هم اسکات از فن‌آوری‌های سیستم تعلیق مختلفی استفاده می‌کنند که با هریک از آنها برای خود بی‌نظیر است. به عنوان مثال، Giant به دلیل Maestro Suspension که از یک سیستم محوری شناور استفاده می‌کند که حرکت انعطاف پذیر را برای شما به ارمغان میاورد. برخی از دوچرخه ها همچنین از فناوری تعلیق FlexPoint استفاده می کنند که با سیستم جذب ضربه سبک تر اما بادوام مشخص می شود. در مقابل، اسکات برای سیستم تعلیق یکپارچه ثبت اختراع و سیستم تعلیق تک محوری شناخته شده است. سیستم تعلیق یکپارچه ثبت شده، تنه دوچرخه را محکم تر می‌کند و هندلینگ دوچرخه، پایداری و اطمینان دوچرخه‌سواری را بهبود می‌بخشد.

از طرف دیگر سیستم تعلیق Single-Pivot یک فناوری تعلیق کامل برای مسابقات فنی کراس کانتری و پیست است. به طور کلی سبک وزن است و حداکثر جذب ضربه را ارائه می دهد. یکی دیگر از فن‌آوری‌های قابل توجه سیستم تعلیق دوچرخه های اسکات، سیستم تعلیق دو قفل است که به دوچرخه سواران این امکان را می‌دهد تا در حین انتخاب محدوده گردش دلخواه خود، هر دو دست خود را روی فرمان دوچرخه نگه دارند.

  • سایر فناوری ها:

شرکت Giant از فناوری آلومینیوم Aluxx برای ساخت تنه های آلومینیومی سبک‌ وزن و مستحکم‌تر استفاده می‌ کند. سازنده دوچرخه همچنین از فناوری کامپوزیت پیشرفته و فناوری ترکیبی Comax برای ساخت تنه های کربنی سفت‌تر، مستحکم‌تر و سبک‌تر استفاده می‌کند. Giant همچنین از فناوری Overdrive Steerer Tube برای ایجاد لوله‌های فرمان استفاده می‌کند که به دوچرخه‌ سواران چارچوب محکم تری برای یک دوچرخه سواری تهاجمی ارائه می‌دهد. جاینت، همچنین به خاطر فناوری شکل دهی AeroSystem که از آن برای ساخت تنه های آیرودینامیک استفاده می کند، شناخته شده است.

وقتی صحبت از اسکات به میان می‌آید، آن‌ها به خاطر فناوری زاویه قابل تنظیم خود شناخته می‌شوند که به شما امکان می‌دهد لوله آن را بسته به اولویت تنظیم کنید. می‌توانید هندسه‌ ای ضعیف یا گزینه‌ ای تهاجمی‌تر را انتخاب کنید. فناوری دیگری که اسکات به آن معروف است Evo-Lap است که یک فناوری مدل‌سازی کامپیوتری که دوچرخه‌های جاده‌ای بهینه‌تر را ایجاد می‌ کند. اسکات همچنین به‌خاطر فن‌آوری‌های Sandwich Dropouts و Seat Clamp شناخته می‌شود که به دوچرخه‌های جاده‌ای، ساختاری سبک وزن می‌ دهد. علاوه بر این، اسکات از ساختارهای تنه توخالی استفاده می کند تا وزن تنه را سبک تر نگه دارد. بنابراین، به سختی می توان نتیجه گرفت که کدام برند دوچرخه بهتر از دیگری است. زیرا همه آنها از فناوری های مختلفی استفاده می کنند که هر کدام را منحصر به فرد می کند.

۷. بررسی هندسه دوچرخه های اسکات و جاینت

با توجه به تکنولوژی Overdrive Steerer Tube Giant، دوچرخه های جاینت هندسه محکم تری دارند و مناسب دوچرخه سواران تهاجمی هستند و با توجه به فناوری زاویه قابل تنظیم اسکات، دوچرخه های اسکات به شما امکان می دهند از هندسه ای تهاجمی یا سست لذت ببرید. از طرفی، به شما این امکان را به شما می‌دهند که به صورت پرخاشگرانه یا آرام دوچرخه سواری کنید. بنابراین، دوچرخه های اسکات از نظر هندسه برنده می شوند.

۸. وزن دوچرخه های اسکات و جاینت

اگرچه کارخانه برند Giant برای دوچرخه های اسکات تنه دوچرخه می سازد اما دوچرخه های اسکات وزن کمتری دارند. در درجه اول، این به دلیل تأکید اسکات بر طراحی های کربن با درجه بالا و تنه های توخالی است. در حالی که دوچرخه های جاینت دارای فریم های کربنی هستند و اکثر آنها دارای فریم های آلومینیومی نیز هستند که به سبکی کربن نیست. هر دو برند دوچرخه‌ های کربنی سبک‌ وزن دارند اما دوچرخه‌های اسکات به لطف طراحی توخالی قاب و فن‌ آوری‌های Sandwich Dropouts و Seat Clamp، کمی سبک‌تر هستند.

۹. بررسی اجزای دوچرخه های اسکات و جاینت

اسکات بیشتر اجزای خود را از Syncros دریافت می کند که یک نهاد مستقل در Scott Sports است. Syncros بیش از ۳۰ سال است که قطعات دوچرخه را برای دوچرخه های اسکات تولید می کند. بنابراین از شهرت خوبی برخوردار است. برخی از قطعاتی که Syncros برای اسکات می‌سازد عبارتند از: چرخ‌ها، فرمان ها، دوشاخ ها، زین‌ ها، گریپ فرمان ها، پدال‌ ها، پایه‌های صندلی، هدست، پایه دوچرخه. به عنوان مثال، آنها قطعات پیشرانه خود را بیشتر از SRAM و ترمزهای دیسکی را بیشتر از Shimano دریافت می کنند.

Giant همچنین قطعات پیشرانه، ترمزهای دیسکی، لاستیک‌ها و دوشاخ های تعلیق را از اشخاص ثالث قابل اعتماد دریافت می‌کند اما درست مانند اسکات، آنها تیم تولید داخلی خود را دارند که قطعاتی را که Syncros برای اسکات می سازد. هر دو برند دوچرخه دارای اجزای خود ساخته خود هستند که کیفیت بالایی دارند. بنابراین، مقایسه کردن این دو برند در این بخش دشوار است.

۱۰. سیستم دنده بکار رفته در دوچرخه های جاینت و اسکات

سیستم دنده بکار رفته در دوچرخه های جاینت و اسکاتبا مقایسه دوچرخه های جاینت و اسکات، مهم است که به سیستم دنده توچه کنید. اسکات یک پیشرانه استاندارد ۳×۸ ارائه می دهد، در حالی که Giant دارای پیشرانه ۳×۹ است. این بدان معناست که اسکات یک گزینه دنده کمتر از جاینت دارد. بنابراین اگر به دنبال دوچرخه ای با دنده های بیشتر برای انتخاب هستید، جاینت بهترین گزینه است. پیشرانه ۳×۸ اسکات هنوز یک گزینه عالی برای کسانی است که نیازی به دنده اضافی احساس نمی کنند.

خرید سیستم دنده دوچرخه از دوچرخونه

۱۱. بررسی طوقه و لاستیک دوچرخه های جاینت و اسکات
لاستیک ۲.۱۰ * ۲۷.۵ چائویانگ اوولوشن ۳۰
لاستیک ۲.۱۰ * ۲۷.۵ چائویانگ اوولوشن ۳۰

جاینت و اسکات، هر دو گزینه های مختلفی را ارائه می دهند. لاستیک های جاینت، در طیف گسترده ای از عرض ها و الگوهای آج موجود می باشد که آنها را به انتخاب خوبی برای دوچرخه سواران  تبدیل می کند و به یک لاستیک همه کاره نیاز دارند که بتواند در شرایط مختلف مسیر را طی کند. لاستیک‌های اسکات، باریک‌تر و سبک‌تر هستند و برای دوچرخه سواری در جاده و مسابقه ایده‌آل می باشند. آنها ممکن است به سفتی لاستیک های دوچرخه های جاینت نباشند و در شرایط خارج از جاده به اندازه کافی کشش ایجاد نکنند. چرخ یا طوقه های جاینت، به دلیل دوام و استحکام خود شناخته می‌ شوند و این چرخ‌ها را به گزینه‌ای محبوب برای دوچرخه سواران تبدیل می‌کند که در خارج از جاده‌ها زیاد دوچرخه سواری می‌کنند. آنها همچنین می توانند انتخاب خوبی برای دوچرخه سواران سنگین وزن باشند. زیرا می توانند وزن اضافی را بدون مشکل تحمل کنند. با این حال، کنترل آنها در پیچ های باریک و در زمین های ناهموار دشوارتر است. از سوی دیگر، طوقه های اسکات برای سرعت و چابکی طراحی شده‌اند. آنها یک انتخاب محبوب برای دوچرخه سواران جاده و مسابقه ای هستند. زیرا کشش و هندلینگ عالی را ارائه می دهند. با این حال، از دوام کمتری نسبت به طوقه های جاینت برخوردار می باشند و ممکن است در شرایط سخت به خوبی مقاومت نکنند.

شما دوست عزیز دوچرخونه ای، اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع طوقه های دوچرخه را دارید، می توانید به مقاله راهنمای انتخاب طوقه مناسب برای دوچرخه از وبلاگ دوچرخونه مراجعه فرمایید.

خرید لاستیک دوچرخه از دوچرخونه

۱۲. بررسی ترمز دوچرخه های جاینت و اسکات

بررسی ترمز دوچرخه های جاینت در مقابل اسکاتدوچرخه های جاینت و اسکات دارای ترمز دیسکی هستند. ترمزهای دیسکی به طور فزاینده ای در دنیای دوچرخه سواری کوهستان محبوب تر می شوند. زیرا آنها قدرت توقف بیشتری نسبت به ترمزهای قدیمی دارند. Giant دو نوع مختلف ترمز دیسکی را روی دوچرخه های کوهستانی خود ارائه می دهد: ترمزهای دیسکی هیدرولیک و ترمزهای دیسکی مکانیکی. اسکات نیز دو نوع مختلف ترمز دیسکی را برای دوچرخه های کوهستانی خود ارائه می دهد: ترمزهای دیسکی هیدرولیک و ترمزهای دیسکی مکانیکی. ترمزهای دیسکی هیدرولیک قوی‌ تر از گزینه های دیگر هستند. زیرا از مایع هیدرولیک برای ایجاد مقاومت استفاده می‌کنند که منجر به قدرت توقف بیشتر می‌شود. ترمزهای دیسکی مکانیکی از یک کابل برای ایجاد مقاومت استفاده می کنند که گاهی اوقات می تواند از ترمزهای دیسکی هیدرولیک قدرت کمتری داشته باشد.

خرید سیستم ترمز دوچرخه از دوچرخونه

۱۳. ساختمان دوچرخه های جاینت و اسکات

هم دوچرخه های Scott و هم Giant به شما این امکان را می دهند که دوچرخه جاده یا MTB خود را بسازید و آن را سفارشی کنید. به عنوان مثال، اسکات نه تنها یک تنه MTB را برای سفارشی کردن به شما پیشنهاد می دهد، بلکه یک قدرتمند نیز آن را همراهی می کند. Giant همچنین به شما اجازه می دهد تنه ای را انتخاب کنید که با آناتومی بدن شما مطابقت داشته باشد و دوچرخه خود را از ابتدا بسازید. سپس اجزای مورد نظر خود را انتخاب می کنید. اگر یک دوچرخه سوار حرفه ای هستید، توجه به این مسئله بسیار مهم است. بنابراین، هر دو برند به شما این امکان را می دهند تا دوچرخه خود را با توجه به نیازها و ترجیحات دوچرخه سواری خود بسازید.

 

حال بیایید بررسی کنیم که دوچرخه‌های جاده ای، کوهستان و هیربدی اسکات چگونه با دوچرخه های جاینت مقایسه می‌شوند:

مقایسه دوچرخه های کوهستان جاینت در مقابل دوچرخه های کوهستان اسکات

Giant برای مدت طولانی در بین دوچرخه های کوهستان حضور داشته است و آنها به خاطر دوچرخه های باکیفیت خود شناخته شده اند. از سوی دیگر، اسکات یک تازه وارد در صحنه است اما به سرعت با طراحی های نوآورانه خود نامی برای خود دست و پا کرده است. دوچرخه های کوهستانی جاینت به دلیل دوام و عملکرد خود شناخته می شوند. آنها به گونه ای ساخته شده اند که در سخت ترین شرایط مقاومت کنند و شما را حتی در ناهموارترین زمین ها سوار می کنند. دوچرخه های کوهستانی اسکات نیز، دوچرخه سواری سبک تر و چابک تر را ارائه می دهند. آنها برای کراس کانتری و تریل سواری عالی هستند و ساختار سبک وزن آنها باعث می شود تا در هر زمینی به راحتی قابل حمل و استفاده باشند. از طرف دیگر دوچرخه های کوهستانی اسکات برای سرعت و چابکی طراحی شده اند. آنها سبک وزن و چابک هستند که آنها را برای مسابقات دوچرخه سواری و پیست می کند. اگر دوچرخه‌ای می‌خواهید که سریع و سرگرم‌کننده باشد، اسکات بهترین انتخاب برای شما است.

 

مقایسه دوچرخه های جاده ای جاینت در مقابل دوچرخه های جاده ای اسکات

جاینت و اسکات برندهای معتبری در دنیای دوچرخه‌ سواری جاده‌ای هستند و دوچرخه‌های این برند توسط برترین دوچرخه‌ سواران حرفه‌ای جهان استفاده می شود. البته بین دوچرخه های جاده ای جاینت و اسکات تفاوت هایی نیز وجود دارد. دوچرخه های جاینت کمی مقرون به صرفه تر از دوچرخه های اسکات هستند و در حالی که هر دو برند طیف گسترده‌ای از مدل‌ها را برای انتخاب ارائه می‌دهند. دوچرخه‌های اسکات بیشتر به سمت مسابقه و عملکرد طراحی می‌شوند. در حالی که Giant طیف متنوع تری از دوچرخه ها را ارائه می دهد که برای همه نوع دوچرخه سواری مناسب هستند.

 

مقایسه دوچرخه های هیربدی جاینت در مقابل دوچرخه های هیربدی اسکات

جاینت و اسکات هر دو طیف گسترده ای از دوچرخه های هیبریدی را ارائه می دهند. هر دو برند، مدل هایی دارند که برای هر  سبک و بودجه های مختلف سواری طراحی شده اند. دوچرخه های جاینت گران تر از دوچرخه های اسکات هستند اما همیشه هم به این صورت نیست. برخی از مدل های اسکات وجود دارند که به اندازه مدل های جاینت گران هستند. این واقعاً بستگی به نوع دوچرخه و فعالیت شما دارد که شما آن را انتخاب می کنید.

دوچرخه های جاینت به دلیل کیفیت خود شناخته می شوند. آنها از متریال و اجزای باکیفیت استفاده می کنند و آنها را به دوچرخه های بادوام تبدیل می کند که می توانند سال ها دوام بیاورند. دوچرخه های اسکات نیز به دلیل کیفیت خود شناخته می شوند اما به اندازه دوچرخه های جاینت بادوام نیستند. Giant طیف گسترده ای از مدل های مختلف را ارائه می دهد و این بدان معنی است که تقریباً برای هر نوع دوچرخه سواری، یک دوچرخه جاینت مخصوص وجود دارد. چه به دنبال دوچرخه ای برای دوچرخه سواری در جاده، خارج از جاده یا حتی برای مسابقه باشید، جاینت مدلی دارد که مطابق با نیازهای شما باشد. اسکات نیز طیف گسترده ای از مدل های مختلف را ارائه می دهد اما تنوع انتخاب آنها به اندازه جاینت نیست.

دوچرخه اسکات Scott Contessa Active 30 2022
دوچرخه اسکات Scott Contessa Active 30 2022

 

نتیجه:

واضح است که جاینت و اسکات هر دو دوچرخه های کوهستانی عالی ارائه می دهند. هر دو برند قابل اعتماد بوده و سابقه طولانی در تولید دوچرخه های با کیفیت دارند. با این حال، تفاوت های کلیدی بین این دو برند وجود دارد. Giant معمولاً گران‌تر از اسکات است اما طیف گسترده‌تری از مدل‌ها را برای انتخاب ارائه می‌دهد. اسکات همچنین به سبک وزن و چابکی بیشتر شهرت دارد، در حالی که دوچرخه های غول پیکر مستحکم تر و راحت تر هستند. در نهایت، این شما هستید که کدام برند را برای خرید انتخاب کنید و آن به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد. حال، با توجه به ویژگی های گفته شده در این مقاله، اگر تمایل به خرید این دو محصول با تنوع مدل ها و با قیمت مناسب دارید می توانید به لینکخرید دوچرخه از فروشگاه دوچرخونه مراجعه کنید.

 

 

منبع:

https://bikefinest.com/scott-bikes-vs-giant-bikes/

https://www.stringbike.com/giant-vs-scott-which-one-is-better/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *