مقایسه ست دنده کوهستان shimano و SRAM

اگر فقط در شهر دوچرخه سواری می کنید، ممکن است نیاز به تعویض ست دنده نداشته باشید. با این حال ، اگر از جاده خارج می شوید و در کوهستان دوچرخه سواری می کنید، مسئله تعویض سیستم انتقال قدرت، ترمزها و سایر اجزای دوچرخه مطرح خواهد شد. امروزه، کمبود قطعات برای دوچرخه احساس نمی شود و محصولات متنوعی از بسیاری از تولیدکنندگان در بازار وجود دارد. معروف ترین و رایج ترین قطعات برای دوچرخه از دو برند Shimano و SRAM هستند. Shimano و SRAM دو سازنده اصلی قطعات در صنعت دوچرخه‌ سواری هستند و اکثر دوچرخه‌ های مدرن با یکی از این دو مدل ست دنده عرضه می‌ شوند. هر دو شرکت طیف گسترده ای از تجهیزات دوچرخه سواری را ارائه می دهند. برخی از دوچرخه سواران بر اساس تجربیات شخصی، ممکن است یک برند را نسبت به دیگری ترجیح دهند. برای دوچرخه‌ سواران حرفه ای، انتخاب بین دوچرخه‌ های مجهز شده با Shimano یا SRAM می‌ تواند عامل اصلی در تصمیم‌گیری خرید آنها باشد. نمی‌ توانیم به طور قطعی بگوییم که کدام یک بهتر است. در عوض، در این مقاله، به مقایسه شباهت‌ ها و تفاوت‌ های بین این دو برند و محصولاتشان می پردازیم که می توانید هنگام خرید دوچرخه کوهستان در نظر بگیرید اما در نهایت، معمولاً به ترجیحات و تجربیات شخصی شما بستگی دارد. به هر حال، آیا به شیمانو یا اسرم عادت دارید و از آنها راضی هستید؟

گروه‌ های هر دو برند، کیفیت بالایی دارند و لذت دوچرخه‌ سواری فوق العاده ای را برای شما به ارمغان می‌ آورند. بنابراین، انتخاب بین Shimano و SRAM می تواند یک تصمیم مهم باشد. ما پیشرانه ها، ترمزها و سایر اجزای برندها را با هم مقایسه می کنیم تا بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید.

مقایسه دو برند shimano و SRAM

شیمانو دارای سابقه طولانی و شهرت خوبی است. این شرکت از سال 1921 فعالیت خود را آغاز کرده و تجارت بزرگی برای خانواده شیمانو (ژاپن) است. این شرکت، علاوه بر تجهیزات دوچرخه سواری، در زمینه تجهیزات ماهیگیری و قایقرانی نیز تخصص دارد و بیش از 40٪ بازار دوچرخه اروپا دارد. SRAM از سال 1987 فعالیت خود را آغاز کرده است. این یک شرکت آمریکایی است و اجزای آن عمدتا در ایالات متحده و دیگر کشورهای جهان به فروش می رسد. سهم بازار اروپا کمتر از 30 درصد است که در مقایسه با 17 درصد شیمانو در آمریکا شاخص خوبی است.

با این حال، بسیاری از دوچرخه سواران بر این عقیده هستند که اجزای CPAM بسیار منحصر به فرد است و از نظر پارامترها بهتر از نمونه های ژاپنی خود می باشد. زیرا بسیاری از دوچرخه سواران، بر این عقیده هستند که SRAM به سبک آمریکایی و با استفاده از بهترین فن آوری تولید شده و پیشرفته ترین هستند. طبق گفته دوچرخه سواران، محصولات هر یک از این شرکت ها برتری قابل توجهی نسبت به دیگری ندارند. هر دو دارای امکانات تولید در جنوب شرقی آسیا هستند. اگر محصولات تولید کنندگان ژاپنی و آمریکایی تفاوت اساسی با یکدیگر نداشته باشند، اجزای سازنده هر برند از نظر کیفیت ، قیمت و کاربرد مورد نظر تفاوت قابل توجهی دارند که این سه پارامتر به هم مرتبط هستند. اجزایی با کیفیت بالاتر برای شرایط دشوارتر طراحی شده اند و بر این اساس، هزینه بالاتری نیز دارند.

مقایسه ست دنده کوهستان shimano و SRAM

10، 11 یا 12 سرعته؟

در حالت کلی، 12 سرعته به این معنی است که خودرو دوچرخه شما دارای 12 چرخ دنده است، 11 سرعته نیز، 11 چرخ دنده دارد و 10 سرعته 10 چرخ دنده که خیلی راحت و منطقی است. اگر یک خودرو 12 سرعته “10-51” دندانه دارید، این به این معنی است که کوچکترین چرخ دنده خودرو شما، 10 دندانه و بزرگترین چرخ دنده شما 51 دندان دارد و چرخ‌ دنده‌های بین آن‌ ها از نظر تعداد دندان‌ ها روند جهشی دارند. در ادامه این مقاله مروری بر خودروهای 12 سرعته با حداکثر برد و پرش های بین چرخ دنده ها خواهیم داشت.

در گذشته، دوچرخه ها با 7-8 یا 9 سرعته به همراه دو یا حتی سه چرخ دنده تولید می شد. اما تکامل ثابت نماند و روند رو به رشد گرفت. امروزه 11 سرعته و به طور فزاینده ای 12 سرعته است که در حال تبدیل شدن به استاندارد می باشد. یک خودرو 12 سرعته در ترکیب با یک سینی طبق در جلو به شما 12 دنده می دهد تا فاصله پرش بین دنده های مختلف نیز کوچکتر باشد. از نظر نوآوری، Sram اغلب سریع‌ ترین گروه دنده است. آن‌ ها، در سال 2016 گروه‌های 12 سرعته خود را ارائه کردند در حالی که در همان سال ها Shimano به 11 سرعت بسنده کرده بود. به هر حال، امروزه آنها در یک سطح قرار دارند و شما می توانید با هر دو برند به سمت 12 سرعته بروید. امروزه خودروی 12 سرعته با یک سینی طبق قطعا در حال تبدیل شدن به استاندارد در دوچرخه سواری کوهستان است و چه کسی می داند که چه آینده ای خواهد داشت. به همین دلیل، در این مقاله به طور عمده به قابلیت های ست دنده 12 سرعته Sram و Shimano می پردازیم.

 

ست گروه های 12 سرعته shimano و SRAM کوهستان

آخرین فناوری SRAM MTB، اکوسیستم به روز شده SRAM Eagle، می باشد و به گروه های 12 سرعته جدید پسوند “Eagle” به معنای عقاب داده شده است. SRAM با طیف وسیعی از اجزای قابل تعویض از مجموعه های کامل در محدوده 400 دلار تا 2000 دلار یا بیشتر، مسیری را برای ترکیب و تطبیق عناصر ارائه می دهد که می تواند به نیازهای هزینه و عملکرد برای هر دوچرخه سوار کمک کند. در گذشته، SRAM گروه‌های 11 سرعته را در ست دنده های SX، NX، GX، X01 و X11 ارائه می‌ کرد و اجزای آن سیستم ها نیز هنوز در دسترس هستند. SRAM دوچرخه های کاملا جدید را به سیستم 12 سرعته Eagle تغییر داد. بنابراین، شما دسته ای از قطعات در رنج قیمتی مختلف دارید. از آنجایی که ممکن است به مرور برخی از قطعات دوچرخه کوهستان فرسوده شود، می توانید به صورت مجزا این قطعات را نیز تهیه کنید. ما مدل های مختلف هر برند در ادامه لیست می کنیم.

 

Sram Shimano
XX1 XTR
X01
GX Deore XT
NX SLX
SX Deore

 

با ملاحظه جدول بالا، ست دنده XTR شیمانو با XX1 و X01 Sram اسرم در یک سطح قرار دارند. Deore XT نیز مربوط به گروه GX Sram و غیره است. همچنین گروه های ارتقا یافته هر دو برند نیز وجود دارد:

 • Shimano :XTR و Deore XT Di2
 • Sram :XX1 و X01 Eagle AXS و اخیراً گروه GX Eagle نیز ارتقاء AXS را دریافت کرده است.

شیمانو خطوط تولید  SLX ،Deore ،XT و XTR را ارائه می دهد که در آنها زیر مجموعه وجود دارد. به طور مشابه ، Sram دارای اجزای X3 تا X9 و مدل های برتر XX ، X0 ، X1 است و هیچ تفاوت اساسی بین اجزای دو شرکت وجود ندارد. اینکه کدام گروه را تهیه کنید به انتخاب خودتان بستگی دارد. قطعا هرچه دوچرخه کوهستان گرانتر باشد، ست دنده به کاررفته در آن هم بهتر خواهد بود. ست دنده Shimano Deore و Sram SX Eagle عمدتاً مناسب مبتدیانی هستند که می خواهند یک گروه مناسب اما مقرون به صرفه داشته باشند. با این حال، SLX و NX کمی گران‌ تر هستند اما همچنان با توجه به قابلیتی که دارند، بسیار مقرون به صرفه هستند و مطمئناً برای دوچرخه‌ سواران پیشرفته کوهستان انتخاب مناسبی می باشند.

اگر می خواهید که حرفه ای دوچرخه سواری کنید، XT و GX را انتخاب کنید. قطعات این ست ها، کمی گرانتر هستند و می توان آنها را با قطعات برتر گروه XTR و XX1 مقایسه کرد. بنابراین دوچرخه‌ سوار حرفه ای، عمدتاً SLX/NX یا XT/GX یا ترکیبی از هر را انتخاب می کند. گاهی اوقات ممکن است یک دوچرخه کوهستان به قطعاتی از هر دو برند مجهز شده باشد. به عنوان مثال، ممکن است خودرو، چرخ دنده و زنجیر از برند Sram اما در ترکیب با ترمزهای شیمانو باشد. به منظور کاهش قیمت دوچرخه کوهستان، گاهی اوقات ترکیبات مختلفی نیز در یک برند ساخته می شود. به عنوان مثال یک درایو SLX/NX با ترمزهای XT/GX.

با این حال توجه کنید که بر خلاف سرعت های قبل، شما نمی توانید 12 سرعته sram و shimano را با یکدیگر ترکیب کنید. صرفاً به این دلیل که از بدنه متفاوتی برای خودرو استفاده می کنند. در Sram شما از بدنه توپی XD آنها استفاده می کنید و در Shimano به بدنه توپی microspline نیاز دارید. بنابراین، اگر قصد دارید دوچرخه کوهستان خود را با چرخ های جدید تهیه کنید، به خاطر داشته باشید که چرخ های مناسبی را خریداری کنید که با بدنه Sram یا Shimano مورد نیاز شما سازگار است.

اگر آنچه SRAM را از Shimano متفاوت می کند هزینه است. مدل های تریل X7 و SLX به ترتیب بهترین قیمت را برای هر دو تولید کننده دارند. با این حال ، اگر هزینه شیمانو در حدود 650 دلار باشد ، مجموعه مشابه Sram حدود 800 دلار هزینه دارد. با چنین تفاوت چشمگیری، مصرف کننده عملکرد بیشتری نخواهد داشت. برای گزینه های مسابقه، باید هزینه بیشتری بپردازید و این ارزش آن را ندارد مگر اینکه بخواهید از همه پیشی بگیرید یا فقط نشان دهید که توانایی تهیه چنین دوچرخه گران قیمتی را دارید.

 

نکات کلیدی مقایسه ست دنده کامل Shimano و SRAM

 • شیمانو در تولید قطعات دوچرخه، حدود 100 سال است که قدمت دارد در حالی که SRAM بسیار جدیدتر از رقیب ژاپنی خود است و در سال 1987 در شیکاگو شروع به کار کرد.
 • AXS، فناوری جابجایی الکترونیکی SRAM است و یک سیستم کاملاً بی سیم است.
 • شیمانو فروش شانژمان های الکترونیکی را در سال 2009، حدود شش سال قبل از SRAM آغاز کرد. فناوری جابجایی Di2 عمدتاً سیمی است، اگرچه جدیدترین گروه‌های Dura-Ace و Ultegra تا حدودی بی‌ سیم هستند، در حالی که فناوری جابجایی الکترونیکی SRAM به طور فزاینده ای در دوچرخه های کوهستان رایج است.

 

SRAM MTB SRAM road Shimano MTB Shimano road
SX & NX Apex Deore Tiagra سطح مبتدی
GX Rival SLX 105 میان رده
X01 Force XT Ultegra سطح بالا
XX1 Red XTR Dura-Ace برترین ها

مقایسه ویژگی های Sram و Shimano

Shimano و SRAM حدود 30 سال است که در رقابت با هم هستند. این بخش، برخی از تفاوت های کلیدی فنی و طراحی در برخی از اجزای Shimano و SRAM را پوشش می دهد. توجه کنید که با هر دو برند، کیفیتی در دوچرخه کوهستان خود خواهی داشت که می توانید کاملاً به هردو اعتماد کنید. حال، تفاوت هایی بین این دو وجود دارد که ممکن است بر انتخاب شما تأثیر بگذارد، عبارت است از:

اجزای یک گروه دوچرخه کوهستان

1. طبق قامه دوچرخه کوهستان

طبق قامه دوچرخه کوهستان

طبق قامه، سیستم چرخ‌ دنده‌ های جلویی و بازوها که با نام قامه شناخته می‌شود است و می توان با توجه به تعداد سینی طبق به سه دسته تقسیم کرد.

 • طبق قامه سه سرعته:

اولین موردی که به آن می پردازیم، طبق قامه سه گانه است. همانطور که از نام آن پیداست، از سه سینی طبق تشکیل شده است که بزرگترین آنها اغلب 42 یا 44 دندانه است. حلقه میانی معمولاً 32 یا 34 و کوچکترین حلقه اغلب 22 یا 24 دندانه دارد. این تنظیم می تواند بیشترین محدوده دنده را ارائه دهد اما از نظر نسبت دنده، افزونگی قابل توجهی وجود دارد.

امروزه طبق قامه با سه سینی طبق، در دوچرخه های مدرن کوهستانی پیشرفته یافت نمی شود. آنها در حال جمع آوری از بازار مبتدی هستند و پیشرانه های دوگانه و تک حلقه به سرعت به مطلوب ترین راه اندازی و حالت عادی جدید تبدیل می شوند.

 • طبق قامه دو سرعته:

هنگامی که SRAM و Shimano پیشرانه های 10 سرعته را معرفی کردند، طبق قامه با دو سینی طبق به عنوان محبوب ترین طبق قامه دوچرخه کوهستان شناخته شد. طبق قامه دوتایی، محدوده دنده باریک تری را ارائه می دهد. آنها از یک حلقه داخلی کوچکتر (22 تا 28 دندانه) استفاده می کنند، در حالی که چرخ دنده بیرونی بزرگتر دنده ای را ارائه می دهد که معمولاً برای دوچرخه سواری سریعتر (34 تا 36 دندان) مناسب است.

امروزه، طبق قامه دوتایی از دوچرخه های سطح پایه گرفته تا مدل های سطح بالا یافت می شود با این حال، محبوبیت آنها نیز رو به کاهش است.

 • طبق قامه تک سرعته:

مهم‌ترین روند در پیشرانه‌های دوچرخه کوهستان در پنج سال گذشته، حرکت به سمت پیشرانه‌هایی با برد 1x با یک حلقه سینی طبق بوده است. این چیدمان که معمولاً به عنوان “1x” نامیده می شود، برای سال ها در دوچرخه های کوهستانی در سراشیبی محبوب بوده است، جایی که به محدوده دنده های بزرگ نیازی نیست.

شما مشتری گرامی، می توانید جهت خرید انواع طبق قامه به خرید طبق قامه دوچرخه از فروشگاه دوچرخونه مراجعه فرمایید.

2. خودرو دوچرخه کوهستان:
خودروها دارای طیف وسیعی از اندازه و سرعت هستند. مانند ست طبق قامه، انتخاب خودرو نیز اغلب بر اساس سبک و قیمت دوچرخه تعیین می شود. خودرو های 12 سرعته شیمانو را می توان در نسخه های 7 تا 12 سرعته یافت. آنها معمولاً توسط کوچکترین و بزرگترین چرخ دنده ها برای ارائه نشانی از محدوده کل مورد استفاده قرار می گیرند، به عنوان مثال. 11-32 یا 10-50 دندانه. خودروهای 12 سرعته شیمانو، از سه قسمت و از سه متریال مختلف تشکیل شده است. چرخ دنده های کوچک از فولاد، قسمت های میانی از تیتانیوم و چرخ دنده های بزرگ از آلومینیوم ساخته شده اند.
خودرو Shimano Deore XT 12-speed
خودرو Shimano Deore XT 12-speed

بنابراین می توان قسمت هایی از چرخ دنده های خودرو را در صورت فرسودگی تعویض کرد اما بهتر است کل خودرو تعویض شود. در حال حاضر، دو نوع مختلف خودرو 12 سرعته برند شیمانو موجود است:

 • گروه SLX، XT و XTR

10-45 با دندانه های زیر: 10-12-14-16-18-21-24-28-32-36-40-45

 • گروه Deore SLX، XT و XTR

10-51 با دندانه های زیر: 10-12-14-16-18-21-24-28-33-39-45-51

با خودرو 10-51، جهش ها فقط به سمت انتها بزرگتر می شوند. این خودرو برای مناطق کوهستانی ایده آل است. اگرچه شیمانو تا مدت ها پیشرانه 12 سرعته تولید نکرد اما خودرو آنها کمی عریض تر از Sram است. با این حال، Sram خودرو 10-52 را روانه بازار کرده است که در آن کوچکترین دنده فقط 1 دندان بیشتر از برند شیمانو دارد. به هر حال، 50-51 یا 52، تفاوت زیادی با آن ایجاد نخواهد کرد.

 

خودرو Sram GX 12-speed
خودرو Sram GX 12-speed

در Sram می توانید بسته به گروه خود از بین سه خودرو 12 سرعته انتخاب کنید:

 • گروه XX1 ،X01 و GX:

10-50 با دندانه های زیر: 10-12-14-16-18-21-24-28-32-36-42-50
10-52 با دندانه های زیر: 10-12-14-16-18-21-24-28-32-36-42-52

 • گروه NX:

11-50 با دندانه های زیر: 11، 13، 15، 17، 19، 22، 25، 28، 32، 36، 42، 50

این خودرو به طور ویژه برای E-MTB طراحی شده است و برای تمام سیستم های Eagle نیز مناسب است اما با بدنه XD سازگار نیست. همچنین، روی بدنه Shimano HG یا بدنه Sram معمولی نیز قرار می گیرد. خودرو هایی با تعداد دندانه های 10-50 و 10-52 را می توان با گروه های GX، X01 و XX1 تعویض کرد.

تا زمانی که مطمئن شوید همه چیز 12 سرعته است، اگر خودرو فعلی شما نیاز به تعویض داشته باشد، می توانید آن را ارتقا دهید. (به عنوان مثال از SLX به XT یا از GX به XX1 یا برعکس). خودرو، زنجیر و سینی طبق قسمت‌ هایی از گروه شما هستند که اغلب باید آنها را تعویض کنید و می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. شما مشتری گرامی، می توانید جهت خرید انواع خودرو بهخرید خودرو دوچرخه از فروشگاه دوچرخونه مراجعه فرمایید.

3. سینی طبق دوچرخه کوهستان:

با تنها 1 سینی طبق در جلو، انتخاب مطلوبی است، اینطور نیست؟ بسته به زمینی که در آن دوچرخه سواری می کنید، می توانید از یک حلقه بزرگتر یا کوچکتر با تعداد دندانه های متفاوت استفاده کنید. به عنوان مثال، با یک سینی طبق کوچکتر، می توانید در کوهستان راحت تر در سربالایی حرکت کنید. زیرا کوچکترین دنده شما حتی کوچکتر می شود. همه سینی طبق ها با گروه های مختلف سازگار نیستند. در زیر یک نمای کلی از اینکه چه سینی طبق هایی (تعداد دندان ها) را می توانید روی MTB خود قرار دهید، آورده شده است. شما مشتری گرامی، می توانید جهت خرید انواع سینی طبق بهخرید سینی طبق دوچرخه از فروشگاه دوچرخونه مراجعه فرمایید.

 • شیمانو:

Deore: 30-32
SLX: 30-32-34
Deore XT: 28-30-32-34-36
XTR: 30-32-34-36-38

 • Sram:

NX: 30، 32، 34
GX: 30، 32، 34
X01: 26، 28، 30، 32، 34، 36، 38، 40
XX1: 26، 28، 30، 32، 34، 36، 38، 40

4. زنجیر دوچرخه کوهستان

زنجیر دوچرخه کوهستانست دنده و تعداد چرخ دنده های خودرو، نوع زنجیر مورد نیاز برای دوچرخه را تعیین می کند. به طور کلی، با افزایش تعداد دنده ها، فاصله بین چرخ دنده ها کوچک می شود و بنابراین به زنجیر باریک تری نیز نیاز است. به همین دلیل، شما فقط باید یک زنجیر را اجرا کنید که به طور خاص برای تعداد دندانه های روی خودرو دوچرخه شما طراحی شده است. از زنجیر 9 سرعته در پیشرانه 10 سرعته یا زنجیر 11 سرعته در پیشرانه 12 سرعته استفاده نکنید. برخی از زنجیرها نیز جهت دار هستند و نیاز به نصب در جهت خاصی دارند، بنابراین هنگام نصب بررسی کامل را انجام دهید.

زنجیرهای گران‌ تر اغلب دارای پوشش‌ صاف‌ تر، بادوام‌ و مقاوم‌ در برابر خوردگی هستند و با پیوندها و پین‌ های توخالی که باعث کاهش وزن آن ها می‌ شوند به هم وصل شده اند. با در نظر گرفتن بنابراین، زنجیرها اولین بخش از یک پیشرانه هستند که فرسوده می شوند و بنابراین بهتر است روی یک زنجیر متوسط ​​سرمایه گذاری کنید. بدون زنجیر، خودرو و سینی طبق، دوچرخه شما هیچ فایده ای ندارد. زنجیر 12 سرعته هر دو برند در ادامه آورده شده است که می توانید بسته به نیاز دوچرخه خود انتخاب کنید.

Shimano: XTR XT SLX
Sram: XX1 X01 GX NX
KMC

اگر خودرو و سینی طبق Sram دارید، عاقلانه است که یک زنجیر Sram را نصب کنید. این تفاسیر برای شیمانو نیز برقرار است. همچنین، زنجیر  KMC هم با Shimano و هم Sram سازگار است. شما مشتری گرامی، می توانید جهت خرید انواع زنجیر به خرید زنجیر دوچرخه از فروشگاه دوچرخونه مراجعه فرمایید.

5. شانژمان دوچرخه کوهستان

شانژمان ها، اجزایی هستند که زنجیر را بین دندانه های خودرو و سینی طبق روی طبق قامه حرکت می دهند. هر برندی طراحی خاص خود را ارائه می دهد اما در اصل به طور کلی وظیفه همه یکسان است.

شانژمان های جلو،  زنجیر را بین دندانه های خودرو و سینی طبق حرکت می دهند.
شانژمان های جلو، زنجیر را بین دندانه های خودرو و سینی طبق حرکت می دهند.

هنگامی که دسته دنده فشار داده می شود، کابل کشیده می شود و دنده را به حرکت در می آورد، زنجیر را از ریل خارج می کند و آن را در یک دنده متفاوت قرار می دهد.

شانژمان عقب، زنجیر را بین چرخ دنده های خودرو حرکت می دهد.
شانژمان عقب، زنجیر را بین چرخ دنده های خودرو حرکت می دهد.

امروزه، شیمانو در XTR Di2 و همچنین XT Di2، شانژمان برقی فعال‌ شده را ارائه می‌کند که از سیم‌ های برق متصل به دسته دنده ها استفاده می‌ کنند. گروه‌ های AXS SRAM کاملاً بی‌ سیم هستند. شما مشتری گرامی، می توانید جهت خرید انواع شانژمان به خرید شانژمان دوچرخه از فروشگاه دوچرخونه مراجعه فرمایید.

6. دسته دنده دوچرخه کوهستان
انواع دسته دنده دوچرخه کوهستان
انواع دسته دنده فعلی: سمت چپ سیستم RapidFire Shimano، در وسط Grip Shift SRAM و در سمت راست دسته دنده SRAM قرار دارد.

همانطور که قبلا گفته شد از اهرم های دسته دنده برای به راه انداختن شانژمان دوچرخه استفاده می شود. Shimano و SRAM از طرح‌های متفاوتی استفاده می‌ کنند. به هر حال، همگی دنده‌ را تعویض می‌ کنند اما هر کدام روش خاصی برای انجام آن دارند در حالی که از نظر مکانیکی متفاوت هستند، هر دو SRAM و Shimano “دسته دهنده های trigger” را ارائه می دهند. این نام کمی گمراه کننده است زیرا هر دو شرکت ارگونومی اهرم را اصلاح کرده اند تا هر دو اهرم را با انگشت شست جابجا کنند، نه اینکه به انگشت اشاره دوچرخه سوار تکیه کنند. مزیت این روش این است که به دوچرخه سوار اجازه می دهد دنده را تغییر دهد و در عین حال انگشت اشاره خود را روی اهرم ترمز نگه می دارد.

SRAM دو سیستم برای شیفترهای مکانیکی خود ارائه می دهد، Trigger و Grip Shift. سیستم trigger، رایج تر است اما Grip Shift مانند دریچه گاز عمل می کند که برای جابجایی به جلو و عقب می چرخد. این سیستم در سال‌ های اخیر محبوبیت خود را از دست داده است، اما همچنان در مسابقات کراس کانتری طرفداران وفاداری دارد، زیرا بسیار سبک است و به دوچرخه سواران این امکان را می دهند تا با سرعت زیادی دنده را جابجا کنند. شما مشتری گرامی، می توانید جهت خرید انواع دسته دنده به خرید دسته دنده دوچرخه از فروشگاه دوچرخونه مراجعه فرمایید.

 

اگر در کوهستان دوچرخه سواری می کنید، مسئله تعویض سیستم انتقال قدرت ، ترمزها و سایر اجزای دوچرخه مطرح خواهد شد. امروزه دوچرخه سواران کمبود قطعات برای وسایل نقلیه دو چرخ خود را تجربه نمی کنند. محصولات متنوعی از بسیاری از تولیدکنندگان در بازار وجود دارد که معروف ترین و رایج ترین قطعات از دو برند Shimano و SRAM هستند. .با توجه به ویژگی های گفته شده در این مقاله، اگر تمایل به خرید یکی از لین گروه های دنده با قیمت مناسب دارید می توانید به ست کامل دنده از فروشگاه دوچرخونه مراجعه کنید.

منبع:

https://mountainbikevibes.com/sram-vs-shimano/

https://mountainbikevibes.be/sram-vs-shimano-12-speed-mtb-groepen/

https://www.theproscloset.com/blogs/news/shimano-vs-sram

https://gearjunkie.com/biking/sram-bicycle-groupset-hierarchy

https://www.bikeradar.com/advice/buyers-guides/mountain-bike-groupsets-everything-you-need-to-know/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *