دستکش هیتردار

گاهی اوقات فصل زمستان، می تواند مانعی برای فعالیت های خارج از منزل از جمله دوچرخه سواری باشد. درنهایت، تمام لذت دوچرخه سواری را از شما سلب کند. حتی اگر از دوچرخه سواری در زمستان نیز لذت ببرید، نمی‌توانید انکار کنید که دستانتان در سرما چقدر یخ می زنند. در این مواقع، شما به دستکشی، مناسب فصل زمستان نیاز دارید تا مانع از یخ زدن انگشتان و در نهایت مانع از عدم فعالیت شما شوند. آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه یک جفت دستکش کوچک حرارتی، دستان شما را در طول مسیر در فصل زمستان گرم نگه می دارد؟ به لطف دستکش های حرارتی یا به عبارتی هیتردار، می توانید دستان خود را حتی زمانی که دمای هوا پایین است، گرم نگه دارید. بنابراین، چرا وقتی می‌توانید بهترین دستکش‌های هیتردار زمستانی را تهیه کنید که دست‌هایتان را ساعت‌ ها با آن گرم نگه می‌ دارد، به دستکش‌ های معمولی اکتفا می کنید؟ بنابراین، مزایای اصلی دستکش های هیتردار چیست و چگونه کار می کنند؟ در این مقاله از وبلاگ دوچرخونه، چند نکته مهم در مورد نحوه گرم نگه داشتن دستان خود با دستکش های هیتردار را گردآوری کرده ایم.

همانطور که از نام آن پیداست، دستکش‌های هیتردار، پوشش های راحت و گرم‌ زا هستند که به شکل دستکش و آستر دستکش تولید می شوند. از آنها برای فعالیت های خارج از منزل مانند پیاده روی، کمپینگ نیز استفاده می شود اما عمده فعالیت آن برای دوچرخه سواری است. بسته به نوع آنها، بر اساس منبع گرمایشی به دو دسته تقسیم بندی می شوند. با این حال، این مدل دستکش ها انواع رایجی هستند که در بازار پیدا خواهید کرد:

  • دستکش هایی با گرمایش شیمیایی: این دستکش ها، حاوی جیب های پشتی داخلی هستند که بسته های گرم کننده شیمیایی یکبار مصرف را در خود جای می دهند.
  • دستکش هایی با گرمایش الکتریکی: مدل رایج تر، این دستکش های باتری دار دارای سیم های الکتریکی کوچکی در بافت دستکش هستند که در آستر آنها تعبیه شده است.

چه کسانی به دستکش حرارتی نیاز دارند؟

همانطور که در بالا ذکر شد، دستکش های هیتردار برای افرادی که از سرمای هوا رنج می برند، مناسب هستند. با این حال، آنها همچنین می توانند در دمای انجماد یا شرایط سخت مفید باشند. از این گذشته، انگشتان ما به شدت به سرما حساس هستند. این به این دلیل است که انگشتان دست ها بدون چربی یا ماهیچه هستند و بنابراین جریان خون کمتری نسبت به بقیه بدن ما دریافت می کنند. از این رو، بدون هیچ گونه محافظی از عایق، زمانی که انگشتانتان در معرض سرما قرار می گیرند، احساس درد خواهید کرد. دستکش های گرمکن دار این امکان را به شما می دهد تا با استفاده از حرارت خارجی انگشتان شما را به آرامی گرم می کنند و جریان خون لازم را بازیابی می کنند.

دستکش هیتردار

دستکش های هیتردار چگونه کار می کنند؟

دستکش های حرارتی، در اندازه ها و انواع مختلفی وجود دارند اما اساساً همه آنها از متریال عایق حرارتی ساخته شده اند و به یک شکل عمل می کنند. سیم های ریز در داخل دستکش بافته شده و یک باتری به آن سیم ها متصل می شود. معمولاً به هر دستکش، یک باتری اختصاص داده شده است که مستقیماً به دستکش متصل می شود و در یک جیب در قسمت بیرونی دستکش قرار می گیرد.
وقتی باتری روشن می شود و جریان الکتریکی از آن سیم ها عبور می کند، دستکش گرم می شود. گرمای تولید شده به میزان جریانی که باتری به سیم می گذرد بستگی دارد و می توان آن را تنظیم کرد. بنابراین، با تنظیم باتری می توانید دمای داخل دستکش خود را تنظیم کنید! بنابراین، می توانید دمای دستان خود را کاملاً کنترل کنید.

 دستکش هایی که با گرمکن های شیمیایی گرم می شوند ساده ترین عملکرد را دارند. با باز کردن مهر و موم یک بسته گرم کننده، جزء آهنی، دستکش شروع به اکسید شدن کرده و تا 8 ساعت گرمای طولانی مدت تولید می کند! با این حال، بسته‌های یک‌بار مصرف می‌ توانند در درازمدت پرهزینه باشند و البته ناگفته نماند که برای محیط‌ زیست مضر هستند. از سوی دیگر، دستکش هایی که با باطری گرم می شوند، پایدارتر هستند. هر دستکش حاوی یک بسته باتری (چه قابل شارژ، چه با USB یا قابل تعویض) است که در یک جیب بیرونی قرار دارد و همچنین یک سری سیم در هم تنیده شده است. به سادگی دکمه پاور را فشار دهید، جریان الکتریکی از دستکش عبور می کند و گرما تولید می کند! برای تغییر سطح گرما، به سادگی به تنظیمات کنترل دمای آن دسترسی داشته باشید و آن را مطابق میل خود تنظیم کنید.

آیا دستکش های هیتردار ایمن هستند؟

مطمئن باشید استفاده از دستکش های هیتردار بی خطر است. اکثر باتری ها و سیم ها دارای یک پوشش محافظ هستند و به گونه ای پیکربندی شده اند که در صورت گرم شدن بیش از حد یا اتصال کوتاه، خاموش شوند. همچنین آتش نمی گیرند، زیرا باتری های آنها حتی به اندازه کافی داغ نمی شوند که به “دمای نقطه اشتعال” یا احتراق ناگهانی خود برسند. مهمتر از آن، باتری ها قادر نیست پارچه ها را به دمای نقطه اشتعال برساند. با این حال، توصیه می شود حتماً قبل از استفاده دستورالعمل های آن را مطالعه فرمایید.

دستکش هیتردار چیست؟

فاکتورهایی که در هنگام خرید بهترین دستکش های حرارتی برای زمستان باید در نظر گرفت:

1. متریال:

چرم، پشم گوسفند، پنبه و پلی استر همگی گزینه هایی برای تولید دستکش های هیتردار هستند. از میان طیف گسترده ای از دستکش های گزمکن دارا برای زمستان، موادی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازها، راحتی و ترجیحات شما مطابقت دارد.

2. تنفس پذیری دستکش:

دستکش های گرمکن دار، گرما تولید می کنند و دستان شما را گرم نگه می دارند. با این حال، دستان شما ممکن است در برخی مواقع شروع به عرق کردن کنند و اگر این اتفاق بیفتد، شما احساس ناراحتی خواهید کرد. اینجاست که مفهوم تنفس پذیری مطرح می شود.

این دستکش، معمولاً از یک غشاء یا آستر برای تنفس دستکش های گرم شده استفاده می شود. از آنجایی که تبخیر سریع می شود، دستان شما خشک و راحت می مانند. بنابراین، مطابق با سلیقه ی شما طراحی شده است.

3. باتری:

دستکش های گرم شده از باتری های قابل شارژ یا قابل تعویض استفاده می کنند. اگر روی باتری‌هایی با ماندگاری طولانی تمرکز کنید که می‌ توانند ساعت‌ ها گرما را هنگام شرکت در فعالیت‌های خارج از منزل برای شما فراهم کنند، مفید خواهد بود.

4. عناصر گرمایشی:

عناصر گرمایشی مختلف در دستکش های شارژی پارچه دستکش های گرمکن دار را گرم می کنند. بهترین کار این است که به دنبال عناصر گرمایشی باکیفیت باشید که گرمایش و گردش خون عالی را در دستان شما فراهم کند.

5. حسگرهای لمسی:

دستکش های گرم شونده با سنسورهای صفحه نمایش لمسی برای دنیای امروزی مناسب هستند، جایی که استفاده از تلفن ها ضروری هستند. می‌توانید با دستکش‌های گرم‌شده از تلفن خود استفاده کنید. زیرا حسگرهای لمسی موجود در آن‌ها به تلفن‌ها اجازه می‌دهند تا بتوانید با آن ها کار کنید. این ویژگی های منحصر به فرد این دستکش ها است که نباید از آن غافل شوید.

6. تنظیمات گرما:

دستکش های هیتردار گاهی اوقات می توانند دستان شما را بیش از حد گرم کنند و باعث ناراحتی شما شوند. دستکش‌هایی با تنظیمات گرمای مختلف وجود دارد که می‌توان آن‌ ها را با توجه به ترجیحات و راحتی خود تنظیم کرد تا از سرد یا بیش از حد گرم شدن دستکش‌ ها جلوگیری شود.

7. ضدآب:

برخی از دستکش های با گرمکن های الکتریکی دارای روکشی هستند که آنها را در برابر آب مقاوم می کند و رطوبت و سرما را از بین می برد. همیشه هنگام خرید، دستکش های ضدآب و هیتردار انتخاب کنید.

8. مناسب آناتومی دست:

شما باید دستکش گرم شده ای را انتخاب کنید که اندازه دقیق دست شما باشد. یک دستکش بزرگتر گرمایش کافی را برای شما فراهم نمی کند و ممکن است مدیریت آن چالش برانگیز باشد. موارد کوچکتر ممکن است تحرک شما را محدود کرده و گردش خون شما را مختل کنند. در نتیجه، قبل از خرید دستکش، دست خود را اندازه بگیرید و با نمودار اندازه مشورت کنید.

9. هدف خرید:

هدف شما در انتخاب بهترین دستکش گرمکن دار الکتریکی برای شما حیاتی است. اگر می خواهید اسکی، اسنوبورد سواری، دوچرخه سواری یا هر چیز دیگری بروید، به دستکش های هیتردار با باتری مناسب و با بادوام نیاز دارید. بنابراین یک انتخاب دارید، پس یکی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد.

ویژگی های دستکش حرارتی

 باطری های دستکش هیتردار چندساعت پیوسته در طول روز کار می کنند؟

این به سطح حرارتی که استفاده می کنید بستگی دارد. به طور متوسط، باتری آنها در طول روز برای انواع سطوح حرارتی به شکل زیر عمل می کنند:

  • کم: 8 ساعت
  • متوسط: 5 ساعت
  • حداکثر: 2.5 ساعت

برای صرفه جویی در مصرف انرژی، توصیه می شود که در سطح حرارتی کم از آن ها استفاده کنید یا آنها را تا زمان نیاز در داخل کیف خود نگه دارید. توجه داشته باشد که باتری‌ های این مدل دستکش، معمولاً ۷ ساعت طول می‌کشند تا کاملاً شارژ شوند. بنابراین قبل از اینکه قصد خروج از خانه را داشته باشید، به یاد داشته باشید که آنها را حتما شارژ کنید! علاوه بر این، برای افزایش عمر باتری دستکش‌ها، باید هر سه ماه یک بار آن‌ها را شارژ کنید و بهتر است از تخلیه کامل آن‌ ها خودداری کنید.

چگونه دستکش های گرمکن دار خود را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن صحیح دستکش های هیتردار خود، این مراحل آسان را دنبال کنید:

  1. قبل از شستشو باتری ها را خارج کنید.
  2. یا با دستمال مرطوب تمیز کنید یا با آب سرد و مواد شوینده ملایم بشویید.
  3. از مواد سفید کننده استفاده نکنید و بطورکامل آنها را خشک کنید.

بهتر است از شستن دستکش های خود با ماشین لباسشویی خودداری کنید، زیرا ممکن است در این فرآیند آسیب دیده یا کوچک شوند!

حدود قیمت دستکش حرارتی چقدر است؟

دستکش هایی که با مواد شیمیایی گرم می شوند ارزان ترین هستند و بین 20 تا 40 دلار متغیر قیمت دارند. در همین حال، دستکش های الکتریکی در آمازون حدود 20 تا 30 دلار قیمت دارند. این را بدانید که قیمت دستکش های باکیفیت 100 تا 200 دلار است و دستکش های بالاتر از 129 دلار تضمینی برای گرم کردن دست و انگشتان شما هستند! با توجه به ویژگی های گفته شده در این مقاله، اگر تمایل به خرید این محصول با قیمت مناسب دارید می توانید به لینک خرید دستکش هیتردار  از فروشگاه دوچرخونه مراجعه کنید.

 

 

 

منبع:

https://perpetuallycold.com/how-do-heated-gloves-work/

https://kolfox.com/guide-to-heated-gloves/

https://anseris.com/blogs/news/battery-powered-heated-gloves

https://www.rockbroscycling.com/product/rockbros-usb-heated-gloves-windproof-cycling-gloves-sbr/

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *