در مقاله نحوه انتخاب قفل دوچرخه در مورد انواع قفل ها و نحوه انتخاب مناسب ترین آن ها برای دوچرخه شما صحبت کردیم. با مطالعه آن مقاله شما درک درستی از سطح امنیتی که باید ایجاد کنید خواهید داشت.اما موضوع فقط قفل نیست! بسیار مهم است که بدانید چگونه دوچرخه خود را به درستی ایمن کنید. زیرا هر قفلی را که انتخاب کنید، اگر به درستی از آن استفاده نکنید، دوچرخه شما دزدیده خواهد شد. در این مقاله،  چندین راه قفل کردن دوچرخه را به شما نشان می دهیم. (و چند راه که هرگز دوچرخه خود را به آن شکل قفل نکنید!)

چرا چندین راه مختلف؟ از آنجا که قفل کردن دوچرخه فقط به خاطر امنیت نیست، بلکه باید عملی نیز باشد. در پایان مقاله، می‌توانید انتخابی آگاهانه داشته باشید که بهترین تعادل امنیت و راحتی را برای شرایط شما فراهم می‌کند. اگر قبلاً یک قفل دارید، به شما نشان خواهیم داد که چگونه بهترین استفاده را از آن ببرید. اگر هنوز قفل دوچرخه نگرفته اید، در شرایط بهتری قرار دارید. زیرا فکر کردن به اینکه چگونه دوچرخه خود را ایمن کنید می تواند به شما در انتخاب قفل مناسب کمک کند. تکنیک های مختلف مناسب قفل های مختلف است. بنابراین مطمئن شوید که با گزینه های زیر آشنا هستید و سعی کنید قبل از خرید قفل فکر کنید کدام یک برای شما در خانه و محله شما بهترین است.

در مقاله چگونه دوچرخه خود را قفل کنیم! (خیابان) به طور کامل نکاتی در مورد قفل کردن دوچرخه خود در خیابان را مورد بحث قرار دادیم. در این مقاله بخش خانه و محل کار را ادامه می دهیم.

قسمت 2. قفل کردن دوچرخه خود در خانه

لازم به یادآوری است که در حالی که سرقت خیابانی همه توجه را به خود جلب می کند، بیش از 50 درصد دوچرخه های دزدیده شده از خانه صاحب دوچرخه به سرقت رفته اند. یعنی از جلو یا پشت باغ، از سوله یا گاراژ در ملک، یا از داخل خانه یا خود آپارتمان.

برای جلوگیری از این موضوع چه کاری می توانید انجام دهید؟ خوب، اگرچه امنیت دوچرخه در خانه اغلب دشوارتر از امنیت دوچرخه در خیابان است، هنوز کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای محافظت از دوچرخه خود انجام دهید.

بیایید هر یک از این قسمت های خانه را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

دوچرخه خود را در خانه / آپارتمان خود نگه دارید

داخل خانه یا آپارتمان مطمئنا امن ترین مکان برای نگهداری دوچرخه است. با این حال، بسیاری از مردم یا نمی توانند یا نمی خواهند فضای زندگی خود را با دوچرخه به اشتراک بگذارند.

شاید آنها (یا اغلب دیگر اعضای خانواده!) از این ایده که دوچرخه های بزرگ، خیس و کثیف خانه‌شان را به هم می‌ریزند، خوششان نیاید. شاید آنها از زحمت کشیدن دوچرخه به داخل ساختمان خوششان نیاید. یا شاید فضای کافی وجود ندارد.

اگر مسئله فضاست، شرکت‌های زیادی در حال حاضر راه‌حل‌های نگه داری دوچرخه را در داخل خانه ارائه می‌دهند. چنین ابزارهایی از نظر طراحی و قیمت بسیار متفاوت هستند. اما در پایان همه آنها چیزی است که شما به دیوار یا سقف وصل می کنید تا دوچرخه خود را از آن آویزان کنید.

آن ها در تبلیغات عالی به نظر می رسند، اما دوچرخه های شیک در تبلیغات هرگز به کثیفی واقعی دوچرخه های ما نیستند.

با این حال، اگر بتوانید دوچرخه خود را در خانه خود جای دهید و هیچ مشکلی برای بودن آن وجود ندارد، مطمئناً این مکان امن ترین مکان برای نگهداری آن است.

دوچرخه خود را در فضاهای عمومی نگه ندارید

اگر در آپارتمانی با فضای مشترک در داخل ساختمان زندگی می کنید، می تواند وسوسه انگیز باشد که دوچرخه خود را در آنجا بگذارید (اغلب در راهرو، درست در داخل درب ورودی). اما اینجا مکانی بسیار ناامن برای نگهداری هر چیزی است.

معمولاً چیزی برای ایمن کردن دوچرخه شما وجود ندارد و چون فضای اختصاصی شما نیست، فرصت کمی برای نصب چیزی وجود دارد. بنابراین در نهایت، دوچرخه بدون محافظ شما در راهرو می نشیند و منتظر می ماند تا کسی فراموش کند در را ببندد یا قفل کند و شخص دیگری با آن قدم بزند و با آن خارج شود! زیرا یک چیز قطعی است: هیچ کس دیگری در ساختمان به حفظ ایمنی دوچرخه شما فکر نمی کند.

دوچرخه خود را در سوله یا گاراژ نگه دارید

اگر خوش شانس هستید، شاید یک گاراژ یا یک سوله دوچرخه در خانه داشته باشید. اگر نمی توانید دوچرخه خود را در خانه خود نگه دارید، این امن ترین جایگزین بعدی است. با این حال، هرگز و هرگز نباید قفل دوچرخه خود را در هیچ شرایطی باز بگذارید.

به یاد داشته باشید، بیش از 50٪ دوچرخه های دزدیده شده از صاحبان خانه به سرقت می رود، بنابراین مهم نیست که چقدر امن باشد. پیدا کردن چیزی مناسب که بتوانید دوچرخه خود را در گاراژ یا سوله قفل کنید می تواند یک چالش باشد.

دوچرخه در گاراژ

گاراژها مزیت کف بتنی و دیوارهای آجری را دارند. این کار نصب یک لنگر زمینی را نسبتاً آسان می کند که می توانید با یک زنجیر سنگین برای محکم کردن دوچرخه خود استفاده کنید.

درست مانند قفل ها، لنگرها از نظر سطح امنیت و قیمت بسیار متفاوت هستند. خوشبختانه آنها توسط Sold Secure و ART نیز رتبه بندی شده اند، بنابراین یافتن یک مورد خوب بسیار آسان است.

لنگرهای زمینی معمولاً می توانند به کف یا دیوارهای گاراژ وصل شوند و بهتر است همراه با قفل های زنجیری استفاده شوند. از آنجایی که نیازی نیست نگران حمل این زنجیر باشید، ضخیم ترین زنجیره ای را که می توانید خریداری کنید. اما مطمئن شوید که زنجیر آنقدر ضخیم نیست که در قید هر لنگری که انتخاب می کنید نمی گنجد!

دوچرخه خود را در حیاط نگه دارید

اگر گاراژ یا سوله ندارید اما فضایی در حیاط خود دارید، خرید یک واحد نگهداری دوچرخه با طراحی خاص را در نظر بگیرید.

اگر فضایی برای ذخیره‌سازی وجود ندارد، باید دوچرخه‌تان را زیر روکش دوچرخه نگه دارید. در این صورت، اگر می‌توانید لنگر زمینی را در جایی از حیاط خود نصب کنید، این کار را انجام دهید.

شاید تکه ای از بتن برای اتصال لنگر وجود داشته باشد. یا می توانید یک سوراخ در زمین حفر کنید، آن را با بتن مرطوب پر کنید.

هر کدام از این روش ها را انتخاب کنید، مهم ترین چیز این است که دوچرخه خود را در حیاط خود ناامن نگذارید. صرف نظر از اینکه چقدر اختصاصی یا عمومی است، همیشه احتیاط را رعایت کنید. اگر این کار را انجام ندهید، در نهایت دوچرخه شما دزدیده خواهد شد.

قسمت 3. قفل کردن دوچرخه خود در محل کار

بدیهی است که سطوح امنیتی در محل کار متفاوت خواهد بود. اما مهم ترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که اگر کسی غیر از شما به این فضا دسترسی دارد، دوچرخه خود را طوری قفل کنید که انگار در خیابان قفل می کنید.

مهم نیست که دفتر شما چقدر کوچک است یا فضای آن چقدر امن به نظر می رسد. اگر افراد دیگر به آن دسترسی داشته باشند، احتمال به خطر افتادن آن در مقطعی بسیار زیاد است. پس با دوچرخه خود  در محل کار مانند خیابان رفتار کنید!

نتیجه گیری:

خرید بهترین قفل دوچرخه تنها اولین قدم است. شما باید بدانید که چگونه دوچرخه خود را به درستی قفل کنید. شما باید دوچرخه خود را در همه جا به درستی قفل کنید: در خیابان، خانه، محل کار یا دانشگاه.

در خیابان، قفل کردن دوچرخه خود به یک جسم قوی و غیرقابل حرکت در یک منطقه شلوغ با تعداد زیادی دوچرخه و دوربین های مداربسته دیگر شروعی عالی است. اما مطمئن شوید که آن را نیز به روش صحیح قفل کرده اید:  تنه و چرخ ها را قفل کنید، قفل را از زمین دور نگه دارید و مطمئن شوید که تا جایی که می توانید فضای داخل قفل U را پر کنید. در صورت امکان، از همان تکنیک هایی که در خیابان استفاده می کنید برای قفل کردن دوچرخه خود در خانه یا محل کار استفاده کنید. مهم نیست که خانه یا محیط کار شما چقدر امن به نظر می رسند، هرگز دوچرخه خود را باز نگذارید.

البته، اگر از دوچرخه شما با قفل های بی کیفیت استفاده کنید، هیچ یک از این اقدامات احتیاطی از دوچرخه شما محافظت نمی کند. در خیابان به یک قفل U-lock خوب یا یک قفل زنجیری قابل حمل نیاز دارید. در خانه، باید از ضخیم ترین و قوی ترین زنجیره ای که می توانید بخرید استفاده کنید.

منبع:

https://thebestbikelock.com/how-to-lock-your-bike/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *