در این مقاله قصد داریم، به ادامه معرفی و بررسی نکات کلیدی در هنگام خرید دوچرخه کوهستان بپردازیم و ویژگی هر یک را بیان کنیم. به شما پیشنهاد می کنیم، در صورتی که مقاله در هنگام خرید دوچرخه کوهستان به چه نکاتی توجه کنیم؟ (1) را نخوانده اید، در ابتدا آن را مطالعه بفرمایید. پس با ما همراه باشید.

قبل از خرید دوچرخه، باید زمان زیادی را صرف تحقیق در مورد اجزا و جنبه های مختلف دوچرخه کوهستان کنید. شما باید، حداقل یک یا دو هفته را صرف تحقیق، در مورد برند ها و ویژگی های مختلفی کنید که به شما این امکان را می دهد، تا برای شروع فرآیند خرید دوچرخه، آماده باشید. بنابراین بسیار مهم است که در مورد آن به درستی تصمیم گیرید. همچنین احتمالاً هم، مقدار زیادی پول برای خرید دوچرخه خرج خواهید کرد. پس باید تحیق و بررسی زیادی انجام دهید تا با نکات کلیدی در هنگام خرید دوچرخه کوهستان آشنا شده و با چشم باز یک خرید درست را انجام دهید.

8. سوالات خود را از فروشندگان دوچرخه بپرسید.

گاهی اوقات، افراد برای پرسیدن سوال، احساس گناه می کنند، اما حقیقت این است که اکثر افرادی که در مغازه های دوچرخه فروشی کار می کنند، با خوشحالی به همه آنها پاسخ خواهند داد. همچنین می توانید از دوچرخه سواران باتجربه سوالاتی بپرسید و احتمالاً آنها نیز با کمال میل به همه ی آنها پاسخ خواهند داد.

واقعیت اصلی موضوع این است. افرادی که شما از آنها سؤال می‌پرسید، احتمالاً علاقه زیادی به دوچرخه‌سواری در کوهستان دارند، بنابراین، آنها با خوشحالی به سؤالات شما پاسخ خواهند داد و هرچه پاسخ‌های بیشتری دریافت کنید، در مورد خرید دوچرخه مناسب، اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد. بنابراین احتمال اینکه تصمیم خوبی برای خرید بگیرید، بیشتر می‌شود ! در صورتی که تمایل به مشاوره برای خرید دوچرخه کوهستان دارید، می توانید با کارشناسان فروشگاه دوچرخه از طریق پل های ارتباطی زیر در تماس باشید:

  1. آدرس: تهران، شهرک اکباتان، فاز یک، بازارچه هشت، طبقه دوم، واحد ۴۴
  2. شماره تماس: ۰۹۱۲۶۳۵۹۷۳۳
  3. ایمیل: info@docharkhooneh.ir
  4. دایرکت اینستاگرام: docharkhooneh

 

9. خرید دوچرخه کوهستان دست دوم را در نظر بگیرید.

بازار دوچرخه های کوهستانی دست دوم عالی است و شما می توانید مبلغ فوق العاده ای را برای یک مدل کارکرده عالی دریافت کنید. اکثر دوچرخه سواران کوهستان، از دوچرخه خود مراقبت زیادی می کنند. زیرا ابزاری برای علاقه و اشتیاق است. اگرچه این بیشتر اوقات درست است، اما استثناهایی برای این “قاعده” وجود دارد، بنابراین ما قطعاً توصیه می کنیم قبل از خرید، دوچرخه خود را بررسی کنید. با خرید دوچرخه دست دوم، می توانید در هزینه خود صرفه جویی کنید. این بدان معناست که می‌توانید دوچرخه بهتری، با بودجه دوچرخه جدید اصلی خود تهیه کنید و یا می‌توانید به سادگی همان دوچرخه‌ای را که در ابتدا می‌خواستید، تهیه کنید. اما پول ذخیره‌شده اضافی را برای تجهیزات ارتقا یافته خرج کنید! در هر صورت، ما توصیه می کنیم قبل از اینکه به طور خودکار در مورد خرید یک دوچرخه جدید فکر کنید، گزینه های استفاده شده را که دارید، بررسی کنید.

10. کیفیت را فدای ارزانی نکنید.

یکی از نکات کلیدی در هنگام خرید دوچرخه کوهستان قیمت دوچرخه است. دیده می شود که بسیاری از دوچرخه سواران مبتدی، به سراغ ارزان ترین گزینه می روند. آنها دوچرخه کوهستانی را می بینند که با قیمت فوق العاده ارزان به نظر می رسد و تصمیم به خریدن آن می کنند. آنها تصور می کنند که این دوچرخه به اندازه یک مدل گران تر دوام می آورد و عملکرد خوبی دارد، اما آنها بسیار اشتباه می کنند! پس از چند سواری در مسیرهای دوچرخه‌سواری محلی‌شان، همه چیز شروع به خراب شدن می‌کند و در نهایت طی یک سال، به یک دوچرخه کاملاً جدید نیاز دارند. در این دام نیفتید و هنگام خرید دوچرخه کوهستان، مطمئن باشید که کالای مرغوب و با کیفیت، بیش از اندازه ارزان نخواهد بود.

مهم است که به یاد داشته باشید که شما در حال سوار شدن به این وسیله هستید، بنابراین در صورت نیاز برای مدت طولانی تری پس انداز کنید و مطمئن شوید که یک دوچرخه با کیفیت خوب تهیه می کنید! همین امر در مورد وسایل نیز صدق می کند… وسایل دوچرخه خود را ارزان تهیه نکنید. هیچ ارزانی بی دلیل نیست!

11. برای سطح مبتدی ضروری نیست که حتما دوچرخه خیلی سبک انتخاب کنید.

از آنجایی که شما در حال خواندن این مطلب هستید، احتمالاً می خواهید اولین دوچرخه کوهستان خود را بخرید، بنابراین ما فرض می کنیم که شما یک دوچرخه سوار مبتدی هستید. با این اوصاف، روی جنبه‌های دیگر دوچرخه‌ای که ممکن است بخرید تمرکز کنید، زیرا خرید یک دوچرخه سبک‌تر، احتمالاً هزینه زیادی برای شما خواهد داشت و در این مرحله از بازی ارزش آن را ندارد. در واقع، بسیاری از دوچرخه سواران با همان وجود اختلاف وزن در دوچرخه هایشان، کارهای بزرگی انجام می دهند. هنگامی که از مهارت های مبتدی در مسیرهای سطح مبتدی استفاده می کنید، یک تفاوت کوچک در وزن واقعاً بر دوچرخه سواری شما تأثیر آنچنانی نمی گذارد.

12. اندازه چرخ، تفاوت ایجاد خواهد کرد.

قبل تر ها، گزینه های زیادی برای اندازه چرخ در دوچرخه های کوهستانی وجود نداشت، اما امروزه، هر دوچرخه سوار جدید باید بفهمد که چه اندازه ای را می خواهد. سه مدل، چرخ های 26 اینچی، 27.5 اینچی یا 29 اینچی در دوچرخه های کوهستان وجود دارد. هر گزینه دارای نکات مثبت و منفی است، اما مهمترین مسئله این است که چرخ ها چه احساسی در هنگام سوار شدن به شما می دهند. چرخ‌های دوچرخه‌ تان باید به شما احساس راحتی و امنیت بدهد و در عین حال به شما امکان مانور بهینه را می‌دهد. سوار چند دوچرخه کوهستانی با اندازه چرخ های مختلف شوید و آنها را امتحان کنید. اندازه چرخی را انتخاب کنید که برای شما بهترین احساس را دارد!

در صورتی که در انتخاب چرخ دوچرخه خود نیاز به اطلاعات دارید، نگاهی به مقالات زیر بیندازید:

 

13. در مورد نسبت دنده تصمیم بگیرید.

دوچرخه های کوهستانی مختلف دارای نسبت دنده های متفاوتی هستند، اما اعداد اصلی که باید به خاطر بسپارید 1، 2 یا 3 هستند. این اعداد به تعداد سینی طبق های روی دوچرخه اشاره دارد. دوچرخه‌های کوهستان معمولاً با 1، 2 یا 3 سینی طبق عرضه می‌شوند و درست مانند اندازه چرخ‌ها، هر گزینه مزایا و معایبی دارد.

داشتن سینی طبق های بیشتر به این معنی است که هنگام دوچرخه سواری باید از دنده های بیشتری عبور کنید و همپوشانی بیشتری بین انتخاب دنده ها وجود خواهد داشت. داشتن سینی طبق های کمتر اساساً گزینه های کمتری در اختیار شما قرار می دهد، اما نیاز به جابجایی کمتری در مسیر سواری شما دارد.

سینی طبق های بیشتر، معمولاً وزنی به تنظیم اضافه می‌کنند و جزء دیگری را اضافه می‌کنند تا در طول دوچرخه سواری شما کنترل شود. همچنین بستگی به نوع دوچرخه سواری شما دارد! اگر از تپه‌های شیب‌دار زیاد در مسیرها بالا نمی‌روید، سینی طبق های کمتر معمولاً بهتر عمل می‌کنند، اما اگر زیاد در سربالایی بالا می‌روید، باید ۲ یا حتی ۳ سینی طبق را انتخاب کنید. اگر وضعیت دوچرخه سواری شما متفاوت است، معمولاً تعداد بیشتری سینی طبق بهتر عمل می کند. ممکن است شما به دنبالسینی طبق های بیشتری روید، فقط به این دلیل که انتخاب دنده‌های بیشتری را دوست دارید و بدتان نمی‌ آید که در حین دوچرخه سواری، دنده را عوض کنید.

در صورتی که در مورد دنده های دوچرخه کوهستان نیاز به اطلاعات دارید، نگاهی به مقاله زیر بیندازید:

 

14. فقط یکی بخر!

توصیه ما به شما این است که کمی تحقیق کنید و به سادگی یک دوچرخه بخرید! در مورد دوچرخه‌هایی که می‌خرید همیشه چیزهایی وجود دارد که شما آنها را دوست دارید و از آنها متنفر هستید. این به ویژه برای اولین خرید دوچرخه کوهستان شما صادق است زیرا شما دقیقاً نمی دانید به دنبال چه چیزی هستید … تحقیق خود را انجام دهید و مطمئن شوید که واقعاً یکی را خریداری کرده اید! یاد بگیرید که چگونه برای چند سال سوار آن شوید، مهارت های خود را به عنوان یک دوچرخه سوار توسعه دهید، و با دانش بیشتری که در طول سال ها به دست آورده اید، خرید دوچرخه بعدی خود را بهینه تر کنید.

 

نتیجه

خرید اولین دوچرخه کوهستان یک معامله بزرگ است. این معمولاً شروع یک سرگرمی است که برای سال‌های آینده آن را دوست خواهید داشت. در این مقاله، ما 15 نکته ساده را بیان کردیم که می توانید از آنها برای کمک به خرید خود استفاده کنید. از این موارد به طور موثر استفاده کنید و مطمئن باشید که انتخابی خوب و عاقلانه خواهید داشت!

 

 

مقالات پیشنهادی و مکمل:

 

 

 

منبع:

https://bikinghouse.com/15-tips-for-buying-your-first-mountain-bike/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *